Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy z Wall Street kończyli tydzień z dużym spokojem

0
Podziel się:

Zobacz podsumowanie najważniejszych wydarzeń rynkowych.

Inwestorzy z Wall Street kończyli tydzień z dużym spokojem
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Piątkowa sesja na giełdzie w USA przebiegła w spokojnej atmosferze. Najważniejsze indeksy nie zmieniły znacząco wartości. W centrum uwagi były dobre dane na temat sprzedaży detalicznej w USA. Rynku są też wciąż pod presją zamachu w Nicei.

Kurs indeksu Dow Jones Industrial na koniec dnia wzrósł o 0,05 proc. do poziomu 18 516 pkt. Jednocześnie S&P500 stracił 0,09 proc., chodząc do 2 161 pkt., podobnie jak Nasdaq Composite, który ma wartość 5 029 pkt.

W ciągu dnia wszystkie indeksy amerykańskie zyskiwały. Rekordowo wysoki poziom utrzymał na zamknięciu indeks Dow Jones, po wzroście o 0,05 proc.

Przebieg piątkowej sesji na Wall Street

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy pozytywny wpływ na jego notowania miały UnitedHealth i Home Depot. W ujęciu sektorowym najlepiej na Wall Street radzi sobie sektor surowcowy.

Na Wall Street w centrum uwagi są wyniki kwartalne, publikowane przez największe amerykańskie banki. W czwartek lepszy od oczekiwań rezultat kwartalny zaraportował JPMorgan. W piątek również powyżej konsensusu były dokonania Citigroup. Zgodne z oczekiwaniami okazały się natomiast wyniki Wells Fargo.

Skorygowany zysk na akcję Citigroup Inc. wyniósł w drugim kwartale 1,24 USD - podał bank w raporcie kwartalnym. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 1,21 USD na akcję. Zgodne z konsensusem były przychody banku. Wyniosły one w drugim kwartale 17,5 mld USD.

Wells Fargo & Co. zanotował w drugim kwartale 2016 r. zysk netto w wysokości 1,01 USD na akcję. Analitycy spodziewali się zysku netto na poziomie właśnie 1,01 USD na akcję. Przychody banku wyniosły 22,2 mld USD i również były zgodne z oczekiwaniami analityków.

Lepszy od oczekiwań wydźwięk miał odczyt wskaźnika sprzedaży detalicznej z USA za czerwiec, który wzrósł o 0,6 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. Lepsze od konsensusu okazały się również dane na temat produkcji przemysłowej w USA czerwcu. W reakcji na te dane umocnił się dolar. Kurs EUR/USD spadł poniżej poziomu 1,11.

Sprzedaż detaliczna w USA w czerwcu wzrosła o 0,6 proc. miesiąc do miesiąca, analitycy spodziewali się wzrostu o 0,1 proc. Sprzedaż detaliczna, z wykluczeniem sprzedaży aut w czerwcu wzrosła o 0,7 proc. - tutaj analitycy spodziewali się wzrostu o 0,4 proc.

Produkcja przemysłowa w USA w czerwcu wzrosła o 0,6 proc. mdm. Analitycy spodziewali wzrostu wskaźnika produkcji przemysłowej o 0,3 proc. mdm. W maju wskaźnik spadł o 0,3 proc. po korekcie, wobec spadku o 0,4 proc. przed korektą.

Ceny konsumpcyjne (CPI - consumer price index) w USA wzrosły w czerwcu o 0,2 proc. mdm - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Inflacja bazowa, czyli wskaźnik, który nie uwzględnia cen paliw i żywności wzrosła o 0,2 proc. mdm. Analitycy spodziewali się, że wskaźnik CPI wyniesie plus 0,3 proc. mdm oraz CPI bazowy wyniesie plus 0,2 proc. mdm.

Rok do roku wskaźnik CPI wzrósł o 1,0 proc., a po odliczeniu cen żywności i energii wzrósł o 2,3 proc. Tutaj analitycy spodziewali się odpowiednio: wzrostu o 1,1 proc. i wzrostu o 2,2 proc.

gospodarka
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)