Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczmarski Group rusza z platformą z pełną ochroną przed wyłudzeniami

3
Podziel się:

Warszawa, 15.06.2018 (ISBnews) - Kaczmarski Group uruchomiła nową odsłonę platformy internetowej ChronPESEL.pl, opartej na danych z Krajowego Rejestru Długów (KRD), zapewniającą pełną ochronę przed konsekwencjami kradzieży danych osobowych, podała firma.

Kaczmarski Group rusza z platformą z pełną ochroną przed wyłudzeniami

"Teraz konsument otrzyma nie tylko informacje o potencjalnym problemie, czyli bezprawnym użyciu jego PESEL-u, ale przede wszystkim pomoc w jego rozwiązaniu. Pierwszy raz w Polsce platforma została bowiem wzbogacona o asystę i pomoc prawną, obejmującą m.in. dostarczenie kompletu niezbędnych dokumentów wraz z instrukcją postępowania w przypadku wyłudzenia, a także zwrot kosztów udziału adwokata w ewentualnym dochodzeniu praw przed sądem" - czytamy w komunikacie.

Według cytowanych w materiale danych Ministerstwa Cyfryzacji, rocznie ponad pół miliona osób w Polsce zgłasza utratę, zaginięcie lub zniszczenie dowodu osobistego.

"Nawet, jeśli bardzo dokładnie pilnujemy swoich dokumentów, bardzo często sami musimy podawać swój PESEL lub pokazywać czy zostawiać swój dowód w różnych miejscach. Jesteśmy na to narażeni dosłownie codziennie - u lekarza, w aptece, w hotelu, w wypożyczalni jakiegokolwiek sprzętu. Nasze dane w takich sytuacjach mogą zostać skradzione i bezprawnie użyte. Wystarczy tylko jedna nieuczciwa osoba, by zaciągnąć na nie pożyczkę, czy kupić na raty najnowszy smartfon, telewizor, ekskluzywną kanapę. Dowiemy się o tym dopiero, gdy dostaniemy nakaz zapłaty z sądu albo, co gorsza, dopiero wtedy, gdy komornik zajmie nam konto" - wskazano w komunikacie.

Według danych statystycznych, w 2017 roku doszło do 47 000 prób wyłudzenia kredytu lub pożyczki. Zaledwie 6 000 z nich udało się powstrzymać. Średnio co 12 minut dochodzi do wyłudzenia kredytu na skradzione dane, a 5 minut wystarczy, by zaciągnąć pożyczkę przez internet, zauważa firma.

"Dane osobowe każdego z nas są jak DNA. Musimy dokładać wszelkich starań, by o nie dbać, ale sami nie jesteśmy w stanie w pełni zabezpieczyć się przed ich wyłudzeniem. Ochronę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu zapewnia ChronPESEL.pl - platforma rejestrująca w czasie rzeczywistym zapytania o numer PESEL np. przez bank, instytucję pożyczkową, czy telekom i również w czasie rzeczywistym powiadamiająca o tym konsumenta przez SMS" - wyjaśniła Anna Marcinkowska, pełnomocnik zarządu ds. strategii i inwestycji w Kaczmarski Group Sp. z o. o., cytowana w komunikacie.

"Jeśli jakaś firma sprawdzała nasze dane osobowe bez naszej wiedzy, może to oznaczać próbę oszustwa. W takiej sytuacji możemy szybko zareagować, powiadamiając odpowiednie firmy i instytucje i zminimalizować konsekwencje, jakie mogłyby nas spotkać" - podkreśliła.

Baza ChronPESEL.pl jako jedyna na rynku obejmuje nie tylko dane z sektora bankowego (25 banków) i pożyczkowego (64 firmy pożyczkowe), ale także telekomunikacyjnego (4 główne sieci komórkowe), energetycznego, ubezpieczeniowego, administracji publicznej oraz zarządzania wierzytelnościami (fundusze sekurytyzacyjne i firmy windykacyjne). Oznacza to, że dostaniemy powiadomienie nie tylko wtedy gdy ktoś będzie chciał na nasze dane wziąć bezprawnie kredyt, ale także podpisać umowę na prąd czy telefon. Oprócz informacji SMS, usługa ChronPESEL.pl została poszerzona o unikalne na polskim rynku funkcjonalności - asystę i ochronę prawną, podano w materiale.

W skład grupy kapitałowej Kaczmarki Group wchodzą m.in.: Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, Kaczmarski Inkasso, Kancelaria Prawna VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy Sp.k.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
albert
5 lata temu
slidna i tania ochrona danych osobowych... I to się ceni :)
zlatan
5 lata temu
genialna jest ta usługa. Właśnie takiego czegoś brakowało na rynku
Bożena
5 lata temu
W końcu ktoś pomyślał o ochronie danych no brawo ! ;) korzystam od samego początku i nie myślę że to rozsądnie wydane pieniądze