Notowania

kadry
09-11-2018 (12:25)

Grupa Żywiec traci prezesa. Guillaume Duverdier rezygnuje ze stanowiska

Po 5 latach szefowania jednemu z największych producentów piwa w Polsce ze stanowiska zrezygnował Guillaume Duverdier. Prezes Grupy Żywiec wskazuje, że jego misja została zrealizowana i chce podjąć nowe wyzwania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Zajdler / East News)
W fotelu prezesa Grupy Żywiec dojdzie do wymiany.

"Zarząd Grupy Żywiec, informuje, że w dniu 9 listopada 2018 r. wpłynęło do spółki oświadczenie prezesa zarządu spółki, pana Guillaume Duverdier, w sprawie rezygnacji z dniem 31 grudnia 2018 r. z funkcji prezesa zarządu spółki" - podano w komunikacie.

Oświadczenie zostało złożone radzie nadzorczej spółki, za pośrednictwem jej przewodniczącego, który w liście poinformował, że na posiedzeniu rady 14 listopada zarekomenduje powołanie Francois-Xavier Mahot na funkcję prezesa spółki. Obowiązki będzie mógł przejąć 1 stycznia 2019 roku.

Guillaume Duverdier na czele Grupy Żywiec stanął w 2013 roku. Pod jego kierownictwem wdrożyła nową strategię m.in. w zakresie budowanie silnych marek, a także zakładającą zwiększenie wewnętrznej efektywności.

Spółka w komunikacie wskazuje, że w wyniku skutecznej realizacji tej strategii firma znacząco poprawiła swoją pozycję konkurencyjną na rynku i wróciła do wzrostu przychodów i zysków.

Polskie browary produkują blisko 40 mln hektolitrów piwa rocznie

- Po udanej zmianie modelu biznesowego, ciągłym reinwestowaniu w nasze marki i umocnieniu zarządzania spółką, przez kolejne cztery lata odnotowaliśmy znaczny wzrost zysków. Grupa Żywiec jest obecnie wygrywającą i podziwianą na rynku firmą, a więc moja misja została zrealizowana. Nadszedł czas, abym przekazał przywództwo w firmie i podjął nowe wyzwania zawodowe - komentuje Guillaume Duverdier.

Z informacji prasowej wysłanej przez Grupę Żywiec wynika, że jego przyszłość będzie związana z grupą Heineken. Przypomnijmy, że do niej właśnie należy większość udziałów w Grupie Żywiec.

Francois-Xavier Mahot, szykowany na następcę Duverdiera, ukończył studia z zakresu ekonomii na École Supérieure de Commerce de Reims. Posiada także tytuł MBA. Francois-Xavier dołączył do Grupy Heineken w 1999 roku. Przez ostatnie 3 lata zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego spółki Sociedad Central de Cervejas w Portugalii. Wcześniej pełnił funkcje dyrektora generalnego w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Europie Wschodniej. François-Xavier pełnił także funkcję dyrektora innowacji w strukturach globalnych Heinekena.

Grupa Żywiec warzy piwo w pięciu browarach: Warce, Elblągu, Leżajsku oraz w Żywcu i w Cieszynie. W 2017 roku sprzedała 11,2 mln hektolitrów piwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kadry, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2018

GośćKiedyś komuniści polscy zmuszeni byli bagnetami do podporządkowania się Moskwie a dziś Targowiczanie za psi pieniądz wyprzedali Polską gospodarkę … Czytaj całość

27-01-2019

piwowarWspółpracy z PiS nikt normalny nie wytrzyma. Tylko nasi mają prawo zajmować dojne stanowiska. Dojna Polska to wspaniała perspektywa PiS.

Rozwiń komentarze (2)