Notowania

technologie
14.02.2018 13:44

KBJ będzie poszukiwać kolejnych celów do akwizycji w tym roku

Warszawa, 14.02.2018 (ISBnews) - KBJ kontynuuje realizację strategii, której celem jest m.in. przejście na rynek główny GPW i w ramach tych prac zamierza w najbliższych kwartałach m.in. poszukiwać kolejnych celów do akwizycji, poinformował prezes Artur Jedynak.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Długoterminowe cele i strategia firmy realizowane przez zarząd to wzrost naszego biznesu zarówno w zakresie oprogramowania własnego, realizowanych usług na rzecz naszych klientów, poszerzenie naszej oferty i wyjście na rynki zagraniczne, z zakresie którym to zebraliśmy już pierwsze doświadczenia oraz w konsekwencji - osiągniecie skali, która umożliwi nam przejście na rynek główny giełdy" - powiedział Jedynak w wywiadzie dla inwestorzy.tv.

Jesienią ub.r. prezes zapowiadał, że KBJ traktuje wejście na główny rynek GPW jako naturalną konsekwencję rozwoju i liczy, że będzie ono miało miejsce w ciągu 2-3 lat.

"Realizacja tych zadań wymaga od nas pracy właściwie we wszystkich obszarach działalności firmy - zarówno w zakresie zwiększenia sprzedaży, mocy produkcyjnych, dalszych nakładów i działalności w zakresie marketingu, jak i analizowania potencjalnych celów do akwizycji. To są zadania, nad którymi będziemy pracować w najbliższych kwartałach" - dodał Jedynak w rozmowie z inwestorzy.tv.

W ub.r. KBJ przejęło Albit Software (posiada 60% udziałów) - spółkę oferującą usługi informatyczno-biznesowe dla podmiotów z sektora publicznego - oraz część biznesu ZETO dotyczącą obsługi informatycznej w zakresie rozwiązań ERP portfela klientów i projektów.

KBJ opublikowało dziś wyniki za IV kw. 2017 r., w którym wypracowało 1,86 mln zł zysku netto wobec 1,37 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 8,34 mln zł wobec 6,96 mln zł.

W całym 2017 r. zysk netto wyniósł 2,53 mln zł wobec 1,4 mln zł zysku w 2016 r., przy przychodach odpowiednio: 24,92 mln zł wobec 16,79 mln zł.

Jedynak podkreślił, że spółka uzyskała w ub.r. najwyższy zysk w swojej historii i wskazał, że na wyniki wpłynęły wzrost organiczny, dokonane przejęcia oraz wprowadzenie nowych produktów i usług.

"W 2017 r. rozbudowaliśmy dosyć znacząco naszą bazę klientów, zawierając szereg długoterminowych umów ramowych, które znacząco stabilizują sytuację finansową firmy oraz pozwalają w przewidywalny sposób planować wyniki finansowe. W ub. roku wykonaliśmy również dwa przejęcia, które pozwoliły z jednej strony rozszerzyć moce produkcyjne firmy, z drugiej strony - pozyskać portfel klientów i zamówień" - skomentował prezes.

"Notujemy wzrost skali biznesu właściwie we wszystkich liniach biznesowych - zarówno w ujęciu usług i projektów realizowanych na rzecz naszych klientów, jak i w zakresie dostarczanego oprogramowania. W II połowie ub. roku spółka wprowadziła na rynek dwa nowe produkty, które znajdują nabywców i są pozytywnie odbierane przez rynek" - podsumował Jedynak.

KBJ dostarcza oprogramowanie (w tym własne) i usługi dla klientów biznesowych wspierające procesy cyfrowej transformacji. Oferta spółki obejmuje systemy analityczne BusinessIntelligence, ERP, HCM. Jest notowana na NewConnect od 2011 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz