Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
18.12.2018 10:18

Kreditech dołącza do platformy Bancovo należącej do Aliora

Kreditech, firma działająca na polskim rynku pod marką MonedoNow, dołącza do Bancovo - platformy pośrednictwa finansowego online należącej do Alior Banku. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Kreditech udostępni za pośrednictwem Bancovo specjalną ofertę pożyczek do 20 tys. zł na okres do 42 miesięcy. Oferta ta będzie dostępna tylko w wybranych kanałach sprzedaży, dla klientów, którzy terminowo regulują swoje zobowiązania, podano w komunikacie.

"Poszerzanie wachlarza ofert dostępnych na platformie Bancovo to kluczowy element rozwoju naszej firmy. Jest to współpraca o tyle łatwa, że Kreditech, podobnie jak Bancovo, jest silnie zorientowany na aspekt technologiczny swojej działalności, z naciskiem na szybkość procesu i bezpieczeństwo klienta" - powiedział członek zarządu Bancovo Marcin Mikołajczak, cytowany w komunikacie.

Kreditech Polska Sp. z o.o. częścią firmy Kreditech SSL GmbH z siedzibą w Hamburgu (Niemcy). Działa w Polsce od 2012 roku. Jest jednym z technologicznych liderów rynku fintech - finansowanie można uzyskać całkowicie online, bez dodatkowych zaświadczeń. Ocena zdolności kredytowej jest dokonywana na podstawie unikalnej metody, która działa w oparciu o analizę alternatywnych danych oraz metodę tzw."machine learning", co sprawia, że aplikacje są procesowane w błyskawicznym czasie, podano także.

"Wspólnie z partnerami wcielamy w życie nowe pomysły, dopasowując nasze procesy do potrzeb klientów. Technologia leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Dlatego właśnie migrujemy się do nowego, bankowego systemu transakcyjnego Mambu, aby móc zwiększać skalę naszej obecności w Polsce, czego wyrazem jest również partnerstwo z Bancovo" - powiedział prezes Kreditech Polska Krzysztof Komosa, cytowany w komunikacie.

Bancovo to w pełni cyfrowa platforma pośrednictwa finansowego online. Oferuje dostęp do rzeczywistych ofert banków oraz firm pożyczkowych, w które klienci mają wgląd już w ciągu minuty od zakończenia wypełniania wniosku. Sam proces wnioskowania został znacznie uproszczony, ponieważ większość pól we wniosku uzupełnia się automatycznie dzięki narzędziom wykorzystującym machine learning i użytkującym dane z zewnętrznych baz, m.in. KRS.

Bancovo to pierwsza w Polsce platforma kredytowa, która skupia banki i firmy pożyczkowe. Dzięki takiej agregacji klienci Bancovo otrzymują spersonalizowane oferty różnych kredytów i pożyczek, w jednym miejscu i czasie. Jest marką należąca do NewCommerce Services, spółki, której właścicielem jest Alior Bank.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz