Notowania

technologie
21.09.2017 10:59

Macro Games ma list intencyjny ws. przejęcia Rolling Games z Ukrainy

Podziel się
Dodaj komentarz

Macro Games podpisało list intencyjny ws. przejęcia Rolling Games, ukraińskiej spółki zajmującej się produkcją gier na urządzenia mobilne, podało Macro Games.

"Przejęcie Rolling Games wpisuje się w naszą nową strategię. Chcemy być liczącym się producentem gier i aplikacji na urządzenia mobilne. Będziemy także próbować swoich sił w produkcjach na urządzenia VR" - powiedziała prezes Macro Games Agnieszka Zemsta, cytowana w komunikacie.

Rolling Games specjalizuje się w produkcji gier i aplikacji mobilnych na zamówienie dla zewnętrznych podmiotów. Na przestrzeni ostatnich lat wyprodukowało około 20 gier dla klientów z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Pracownicy spółki brali także udział w produkcji gier kategorii AAA, takich jak np. wydana w tym roku gra ROKH. Rolling Games zatrudnia obecnie 25 osób, z czego 11 to game deweloperzy. Część z nich zbierała doświadczenie za granicą, m. in. w Kanadzie, podano także w komunikacie.

Wczoraj spółka opublikowała plan wydawniczy do końca 2018 roku. Jeszcze w tym roku wydane zostaną trzy gry na urządzenia mobilne, w tym NatGeo Wild Colors. Z kolei na przyszły rok planowanych jest sześć produkcji na urządzenia mobilne oraz dwie na urządzenia VR. Plan wydawniczy może ulec zmianie - Macro Games jest bowiem w trakcie negocjacji z National Geographic Partners LLC w sprawie realizacji dwóch kolejnych wspólnych projektów, przypomniano również.

Macro Games to spółka z segmentu nowych technologii, rynku gier i elektronicznej rozrywki. Pozycje na swoim rynku buduje gromadząc w portfelu różne portale internetowe odnoszące się do tematyki gier oraz realizując innowacyjne projekty przeznaczone dla społeczności graczy. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz