Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Masters=deweloper+obuwie

0
Podziel się:

Strategicznymi segmentami działalności grupy Masters będzie działalność deweloperska i handel detaliczny obuwiem - podała spółka w strategii. Wprowadzi też swoją spółkę na giełdę.

Masters=deweloper+obuwie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeRNyGd

Strategicznymi segmentami działalności grupy Masters będzie działalność deweloperska i handel detaliczny obuwiem - podała spółka w strategii.

W IV kw. tego roku Masters przeprowadzi emisję akcji serii E, z której chce pozyskać 25 mln zł na inwestycje. Firma zapowiada wprowadzenie do publicznego obrotu MST Deweloper w 2009 roku.

"Działalność deweloperska będzie prowadzona przez spółki celowe zależne od MST Deweloper Sp. z o.o. oraz Masters SA (opcjonalnie)" - podano.

bFeRNyGf

Grupa ma zamiar realizować projekty deweloperskie, "które przede wszystkim przyniosą wysoką stopę zwrotu" - podał Masters.

Firma chce uzyskać pozycję największego dewelopera w południowo- wschodniej Polsce.

_ W swojej strategii zapowiada wprowadzenie do 2009 roku do publicznego obrotu MST Deweloper Sp. z o.o., po przekształceniu podmiotu w spółkę akcyjną. _Masters monitoruje inwestycje w trakcie realizacji oraz grunty, na których inwestycje można zrealizować.

"Są to grunty, które posłużą do realizacji inwestycji w następnym roku oraz grunty stanowiące tzw. +bank ziemi+, zabezpieczające możliwość realizacji projektów w latach następnych. Bank ziemi budowany będzie w ramach podmiotu dominującego tj. Masters SA" - poinformowała spółka.

bFeRNyGl

Źródłem finansowania realizowanych inwestycji są środki własne i pożyczka od udziałowca mniejszościowego.

"Generalną zasadą finansowania inwestycji deweloperskich jest dla grupy zakup nieruchomości oraz projektu budowlanego ze środków własnych. Pozostałe finansowanie inwestycji pochodzi z wpłat klientów oraz z kredytów inwestycyjnych" - podała spółka.

W celu pozyskania środków na inwestycje Masters przeprowadzi w czwartym kwartale tego roku emisję akcji serii E, z której planuje pozyskać ok. 24,9 mln zł.

Spółka zmodyfikowała również strategię kolejnej firmy z grupy, Multiserwisu, zajmującej się dystrybucją obuwia. Pierwotnie zakładano połączenie Mastersa i Multiserwisu. Jednak w związku z planowanym rozwojem działalności deweloperskiej odstąpiono od tych zamierzeń.

bFeRNyGm

Multiserwis zamierza uczestniczyć w rozwoju kanału dystrybucji BOTI na zasadzie franszyzy i otworzyć do 2010 roku 40 sklepów.

bFeRNyGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)