Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

mBank testuje biometrię behawioralną Digital Fingerprints

0
Podziel się:

Warszawa, 12.12.2018 (ISBnews) - mBank rozpoczyna testy rozwiązania opartego na biometrii behawioralnej Digital Fingerprints w zakresie bezpieczeństwa bankowości online, poinformował wiceprezes instytucji ds. bankowości detalicznej Cezary Kocik.

mBank testuje biometrię behawioralną Digital Fingerprints

"W mBanku rozumiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo bankowości online. Dlatego regularnie wprowadzamy nowości w tej dziedzinie. Jako pierwsi na rynku uruchomiliśmy mobilną autoryzację, czyli wygodną i bezpieczną metodę zatwierdzania operacji. Dziś korzysta z niej już ponad 400 tys. naszych klientów. Zaoferowaliśmy również usługę CyberRescue, czyli 'cyfrowe pogotowie', będące dodatkowym parasolem w e-świecie poza usługami bankowymi. To również jedyna taka usługa na rynku" - powiedział Kocik podczas prezentacji rozwiązania.

Rozwiązanie oparte na biometrii behawioralnej ma na celu identyfikację użytkownika przez mierzenie jego interakcji z komputerem. Projekt realizowany jest przez mBank we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego - spółką z portfela funduszu mAkcelerator. Testy potrwają do końca 2019 r. na 50tys. chętnych klientów.

W ramach biometrii behawioralnej Digital Fingerprints, system analizować będzie wyłącznie sposób interakcji klientów z urządzeniami podczas korzystania z usług bankowości elektronicznej mBanku. Nie będzie pobierać danych na temat korzystania z innych stron czy narzędzi. Sprawdzane więc będzie to, jak użytkownik korzysta z serwisu, a nie to, co w nim robi, zaznacza mBank.

"Dane zbierane na potrzeby budowy profili behawioralnych nie zawierają informacji wrażliwych. Przechowywane będą w formie modeli matematycznych, uniemożliwiających spółce Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego oraz innym podmiotom identyfikację konkretnej osoby. Użytkownikom usługi przysługiwać będzie prawo do zapomnienia, czyli usunięcia ich danych" - podkreślono w materiałach konferencyjnych.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)