Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mintos dołączył do platformy 13. firmę proponującą inwestycje w PLN - eFaktor

0
Podziel się

Mintos, globalna platforma do inwestowania w pożyczki, przyłączył do swojego rynku kolejną polską firmę z branży faktoringowej - eFaktor. Dzięki temu oferta polskich instytucji pozabankowych na platformie Mintos proponujących inwestycje w polskich złotych zwiększyła się do 13, podał Mintos.

Mintos dołączył do platformy 13. firmę proponującą inwestycje w PLN - eFaktor
bErrHDmJ

Łącznie na Mintos obecnych jest już blisko 60 instytucji finansowych z sektora pozabankowego z całego świata, które oferują takie produkty jak, m.in.: pożyczki rolne, pożyczki hipoteczne, pożyczki osobiste, leasing czy faktoring.

"Cieszymy się, że polska spółka eFaktor dołącza do naszej platformy. Tym samym inwestorzy polscy mają jeszcze więcej możliwości inwestowania w walucie, w której zarabiają. Polska jest jednym z największych rynków w tej części Europy oraz ważnym i perspektywicznym rynkiem dla Mintos. Nasze pierwsze zagraniczne biuro otworzyliśmy w Warszawie, a polscy inwestorzy mają zapewnioną obsługę w języku ojczystym. Stawiamy na dalszy dynamiczny rozwój naszej działalności w Polsce i będziemy dalej zwiększać nasze zaangażowanie na tym rynku. Inwestorzy polscy poszukują możliwości dywersyfikacji swoich inwestycji, co widać również w statystykach - w samym 2018 roku liczba zarejestrowanych polskich inwestorów podwoiła się i rośnie najszybciej spośród obecnych na platformie krajów" - powiedział współzałożyciel i dyrektor zarządzający Mintos Martins Sulte, cytowany w komunikacie.

W połowie 2017 roku Mintos otworzył w Polsce swoje pierwsze zagraniczne biuro. Do tej pory zgromadził na swojej platformie ponad 5 600 polskich inwestorów indywidualnych, wskazano też w komunikacie.

bErrHDmL

Mintos posiada obecnie blisko 93 000 zarejestrowanych na platformie inwestorów indywidualnych z ponad 70 krajów. Do końca 2018 roku spółka planuje mieć 100 000 inwestorów zarejestrowanych na Mintos, zapowiedziano także.

Pod koniec sierpnia tego roku łączna kwota zainwestowanych poprzez Mintos środków przekroczyła już 1 mld euro i wynosi obecnie blisko 1,4 mld euro. Od początku działalności Mintos inwestorzy zarobili już na rynku blisko 30 mln euro inwestując w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym z całego świata, podkreślono również w materiale.

Spółka eFaktor powstała w 2014 r. w Warszawie w odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie na pozabankowe usługi faktoringowe w Polsce. Jej celem jest zapewnienie płynności i stabilności finansowej mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom (MSP). Firma oferuje wiele rodzajów faktoringu krajowego i eksportowego - klasycznego i odwróconego. eFaktor zapewnia swoim klientom szybką i sprawną obsługę, klienci często otrzymują decyzję w dniu złożenia wniosku, a środki są przekazywane na ich konto natychmiast po pozytywnym jego rozpatrzeniu. Od momentu rozpoczęcia działalności, eFaktor pozyskał ponad 300 klientów z sektora MSP.

"W 2017 r. prawie 9 000 przedsiębiorców skorzystało w Polsce z usług faktoringowych, a potencjał tego rynku jest w naszym kraju ogromny. eFaktor chce zająć znaczącą pozycję wśród instytucji pozabankowych w tym sektorze w ciągu najbliższych 2-3 lat. Z tego powodu zależy nam na tym, aby finansować naszą akcję faktoringową w stabilny sposób. Jestem przekonany, że Mintos jest partnerem, który może się do tego przyczynić. Jednocześnie uważam, że tak przejrzysta i stabilna spółka, jak eFaktor, daje inwestorom możliwość inwestowania w warunkach stabilnych i bezpiecznych, cechujących się powtarzalnością" - powiedział prezes eFaktor Piotr Gąsiorowski.

bErrHDnm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)