Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MIT Enterprise Forum rozpoczął nabór do 5. edycji akceleratora dla startupów

0
Podziel się:

Warszawa, 06.06.2018 (ISBnews) - MIT Enterprise Forum Poland, jeden z największych w Polsce akceleratorów dla startupów technologicznych, rozpoczął nabór do 5. edycji programu realizowanego w oparciu o know-how Massachusetts Institute of Technology, podano w komunikacie. 25 firm, które się do niego zakwalifikuje, zyska m.in. szansę na wsparcie czołowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, prezentację swoich technologii przed inwestorami z USA oraz wygranie 100 tys. zł w konkursie CVC Young Innovator Awards.

MIT Enterprise Forum rozpoczął nabór do 5. edycji akceleratora dla startupów

Startupy mogą aplikować do programu do 10 lipca 2018 roku.

"Przed startupami na wczesnym etapie rozwoju, nawet tymi dysponującymi unikalnymi technologiami, stoi wiele wyzwań, zanim osiągną rynkowy sukces. Problemem jest często brak wiedzy, doświadczenia i zaplecza finansowego. Rolą akceleratora jest wspieranie startupów w pokonywaniu tych barier, pomoc w przekuciu świetnego pomysłu w realny biznes" - powiedziała Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce.

Jak wynika z cytowanego w komunikacie raportu "Polskie startupy 2017", 65% startupów ma problemy z pozyskaniem finansowania na dalszy rozwój, niemal co drugi potrzebuje pracowników, a 40% chce poszerzyć swoją sieć kontaktów. W zakresie wiedzy blisko połowa wskazuje na konieczność szkoleń marketingowych, mentoringowych i zarządczych.

"Skala potrzeb jest ogromna. Wciąż powstają nowe startupy, które potrzebują wsparcia. Każdy z nich jest inny i potrzebuje rozwiązań szytych na miarę oraz indywidualnego zaangażowania ekspertów i mentorów. Do każdej edycji naszego programu aplikuje kilkaset zespołów. Dlatego też staramy się dywersyfikować naszą ofertę i uruchamiamy nowe ścieżki branżowe" - dodała Jabłońska.

Nowością w 5. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland jest ścieżka InsurTech dedykowana startupom rozwijającym technologie, które mogą znaleźć zastosowanie w sektorze ubezpieczeń. Jej partnerami są: LINK4, Nationale-Nederlanden i Sollers Consulting. Dla branży to szansa na dotarcie do innowacyjnych technologii oraz przełamanie stereotypowego wizerunku "biernej i nijakiej". Dla startupów to możliwość wejścia na rynek, który tylko w Polsce generuje 2% PKB, podkreślono w materiale.

"Do aplikowania do ścieżki InsurTech zapraszamy startupy rozwijające technologie związane m.in. z robotyzacją, Internetem Rzeczy, sztuczną inteligencją, Big Data, systemami OCR, ale również z ochroną zdrowia" - wskazała Jabłońska.

Akcelerację w ramach 5. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland przejdzie 25 startupów technologicznych. Początkujący przedsiębiorcy przez 3 miesiące będą współpracować z polskimi i międzynarodowymi ekspertami oraz mentorami nad weryfikacją i dopracowaniem modeli biznesowych swoich przedsięwzięć. Wszystko po to, aby potrafili poradzić sobie w rynkowej rzeczywistości, skutecznie skomercjalizować swoje rozwiązania, jak również efektywnie pozyskać finansowanie na dalszy rozwój działalności, zapowiedział organizator.

Ponadto program MIT Enterprise Forum Poland już po raz drugi zostanie rozszerzony o międzynarodowy konkurs CVC Young Innovator Awards. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 100 tys. zł. W rywalizacji wezmą udział przedstawiciele startupów technologicznych, które zakwalifikują się do programu MIT Enterprise Forum Poland i spełnią wymogi regulaminowe konkursu. Beneficjentem nagrody może być innowacyjne przedsięwzięcie przedstawione przez młodego przedsiębiorcę (poniżej 30 roku życia), które - poza dużym potencjałem technologicznym - cechuje się wysoką użytecznością społeczną.

"Oprócz ścieżki InsurTech, akceleracja w 5. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland realizowana będzie w trzech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych oraz ścieżce ogólnej. Partnerem głównym programu akceleracyjnego jest PKO Bank Polski. Ścieżkę Zdrowie współtworzy Grupa Adamed. Po raz kolejny w programie pojawiają się ścieżka Agri-tech wspierana przez fundusz AgriTech Hub oraz Industry 4.0 dla startupów technologicznych z Dolnego Śląska. Ścieżkę lokalną wspierają partnerzy, tacy jak: Balluff, FANUC Polska, fundusz ValueTech, Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Olesiński & Wspólnicy, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators" - czytamy dalej w komunikacie.

Partnerami wspierającymi program są: Visa, fundusz CVC Capital Partners oraz Campus Warsaw. Partnerami merytorycznymi programu są: Wardyński i Wspólnicy, EUPATENT.PL, Hasik Rheims & Partners, Extended Disc i Novismo. Treningi sprzedażowe dla startupów przeprowadzą eksperci z Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Sandler Training - Twarowski & Posmyk. Organizacjami wspierającymi akcelerację są Fundacja PKO Banku Polskiego, CMSLaw.Tax, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP).

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)