Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
13.03.2015 16:13

MLP Group planuje wejście na rynek niemiecki

Miniony rok pod względem wielkości wynajętej powierzchni magazynowej był rekordowy w historii spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(shotbydave/iStockphoto)

MLP Group planuje wejście na rynek niemiecki i rozwój projektów deweloperskich w okolicy Hamburga, Hanoweru i Berlina, poinformował dyrektor generalny, wiceprezes MLP Group Radosław T. Krochta.

"Posiadamy bardzo dobrą strukturę kapitałową umożliwiającą realizację długofalowych celów strategicznych, w tym znaczący bank ziemi zlokalizowany w atrakcyjnych lokalizacjach. W 2015 r. skupimy się w dalszej mierze na projektach BTS, które stają się istotnym filarem naszej strategii oraz na szybkim rozwoju w okolicach Poznania, na Śląsku oraz w Polsce centralnej. Zakładamy również intensyfikację rozwoju na rynku wrocławskim, który jest bardzo istotny z punktu widzenia naszej strategii i ekspansji geograficznej" - powiedział Krochta, cytowany w komunikacie.

"Rok 2015 powinien przynieść również wejście MLP na rynek niemiecki - planujemy rozwój w okolicy Hamburga, Hanoweru i Berlina. Realizacja podpisanych umów powinna w 2015 r. przełożyć się na duży wzrost wartości aktywów netto (NAV), które mają decydujące znaczenie przy wycenie Grupy przez rynek kapitałowy" - dodał wiceprezes.

Aktywa netto MLP na koniec 2014 r. wynosiły 557,9 mln zł, czyli blisko 10% więcej niż rok wcześniej. "Wzrost wartości aktywów netto jest przede wszystkim rezultatem uzyskania bardzo dobrych wyników finansowych" - ocenił wiceprezes MLP Group.

Z kolei łączna wartość portfela nieruchomości należących do grupy (aktywa inwestycyjne), według wycen sporządzonych na koniec 2014 r., wzrosła o blisko 10% i wyniosła ponad 1,04 mld zł (244,2 mln euro).

W 2014 r. skonsolidowane przychody MLP Group wzrosły o 12% do 102,8 mln zł. Ich głównym źródłem są przychody osiągane z czynszów z najmu. W minionym roku grupa wypracowała 106,2 mln zł zysku na działalności operacyjnej oraz 54,8 mln zł zysku netto, co oznacza porównywalne wielkości do wyników osiągniętych w 2013 r.

Miniony rok pod względem wielkości wynajętej powierzchni magazynowej był rekordowy w historii MLP Group. Grupa zawarła umowy najmu (w tym warunkowe oraz przedłużenia) na łącznie 256 tys. m2 powierzchni. Z tego blisko 195 tys. m2 dotyczyło umów podpisanych z nowymi klientami.

Spośród realizowanych projektów inwestycyjnych w 2014 roku o łącznej powierzchni 71,9 tys. m2, grupa zakończyła budowę projektów o powierzchni 54 tys. m2. W ramach bieżących projektów MLP Group ma do wybudowania łącznie ponad 174 tys. m2 powierzchni w parkach logistycznych: MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Poznań Zachód i MLP Teresin.

Grupa prowadzi obecnie sześć operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań, MLP Bieruń i MLP Lublin oraz zakupiła grunt pod realizację nowego parku logistycznego MLP Teresin. Łączna wielkość posiadanego banku ziemi w Polsce wynosi 85,7 ha. Docelowa powierzchnia w tych inwestycjach sięga 773,6 tys. m2 nowej powierzchni magazynowej. Oznacza to możliwość podwojenia obecnej skali działania. Uwzględniając także projekty będące w przygotowaniu, w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Polski Centralnej, w tym m.in. MLP Poznań Zachód i MLP Teresin, docelowa powierzchnia magazynowa MLP Group przekroczy 1 mln m2.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, mlg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz