Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na WIG20 możliwa korekta w dotychczasowym spadkowym trendzie

0
Podziel się:
Na WIG20 możliwa korekta w dotychczasowym spadkowym trendzie

Warszawa, 22.01.2016 (ISBnews/Robo4ex) - Obecny tydzień to kolejna fala wyprzedaży. Sektor bankowy wciąż tracił na wartości, tylko spółki surowcowe nieznacznie zyskiwały. Liderem spadków było PZU. W tym tygodniu akcje spółki straciły prawie 5%. Niekorzystnie na kurs wpływa już nie tylko informacja o podatku od instytucji finansowych, ale również spadające ceny polskich obligacji, wskazują traderzy Robo4ex.

Cena miedzi ustabilizowała się, co miało wpływ na notowania KGHM, jednak ropa wciąż taniała. Informacje makroekonomiczne z Państwa Środka były gorsze od prognoz. Produkcja industrialna w ujęciu rocznym wyniosła w grudniu 5,9% przy poprzednich 6,2. Dynamika PKB za 4Q wyniosła 6,8%, poprzednio 6,9. Jest to najniższy wynik dynamiki produktu krajowego od 25 lat. Oczywiście, większość gospodarek może tylko pomarzyć o takiej dynamice. Informacją tego tygodnia była decyzja ECB o wysokości stóp procentowych. Główna stopa pozostała bez zmian na poziomie 0,05%. Jednocześnie prezes ECB poinformował o niezmienności polityki monetarnej, co oddala w bliżej nieokreśloną przyszłość ewentualne podwyżki stopy procentowej. Po tych informacjach dolar amerykański skokowo zyskał w relacji do euro.

Produkcja industrialna w naszym kraju w grudniu wyniosła w ujęciu rocznym 6,7% przy poprzednich 7,8. Odczyt ten sugeruje stopniowe chłodzenie naszej gospodarki. Najbliższe wsparcie dla indeksu WIG20 znajduje się na poziomie 1632 pkt, a opór 1699. Obraz wskaźnika RSI 1H pokazuje dywergencję w stosunku do zachowania indeksu. Taki obraz rynku może sugerować pojawienie się korekty w dotychczasowym trendzie. Dla głównego indeksu WIG najbliższe wsparcie zlokalizowane jest na poziomie 41 324 pkt, a opór 42 745. W tym przypadku wskaźnik RSI 1H również pokazuje nieznaczną dywergencję.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)