Notowania

transport
07.03.2018 15:28

Nextbike Polska ma umowę na rozbudowę systemu rowerów miejskich w Katowicach

Nextbike Polska podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej Katowice na obsługę systemu wypożyczalni rowerów miejskich, obejmującego 25 stacji i 200 rowerów od 1 kwietnia 2018 roku do 16 grudnia 2018 roku. Zakres umowy obejmuje również rozbudowę systemu polegającą na uruchomieniu 12 dodatkowych stacji i 96 rowerów w okresie od 1 czerwca 2018 roku do 16 grudnia 2018 roku, podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Podpisanie umowy na kolejne stacje rowerowe to kontynuacja projektu, który rośnie m.in. dzięki rozwojowi podstawowej sieci infrastruktury rowerowej w Katowicach. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że dzięki naszym rowerom jest realizowana ważna inicjatywa miasta, sprzyjająca popularyzacji poruszania się po mieście rowerem" - powiedział prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz, cytowany w komunikacie.

Umowa jest realizowana w ramach projektu "City by bike" w Katowicach, który wystartował w maju 2015 r. Projekt rozwija się min. dzięki zaplanowanej przez samorząd na lata 2016-2019 budowie dróg rowerowych, zabudżetowanej na co najmniej 15,5 mln zł.

W tym sezonie w Katowicach funkcjonować będzie 11 stacji sponsorskich oraz 4 kolejne w ramach współpracy z PKN Orlen, tzn. ok. 40% systemu działa w oparciu o współpracę biznesu z miastem.

"Jesteśmy w pełni przygotowani do rozpoczynającego się właśnie sezonu rowerowego. Oczekujemy kolejnego rekordowego roku pod względem liczby rowerów w naszych systemach i liczby ich wypożyczeń" - dodał Wojtkiewicz.

Nextbike Polska jest numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (80% udziału w rynku). Spółka jest operatorem systemów rowerów miejskich w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2017 r.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz