Notowania

gpw
03.01.2017 09:17

W środę decyzja w sprawie prezes GPW. Już typowany jest następca

W ciągu niecałego roku prezesury Małgorzaty Zaleskiej wartość rynkowa akcji GPW wzrosła o ponad ćwierć miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)
Małgorzata Zaleska - prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rafał Antczak może zastąpić Małgorzatę Zaleską na stanowisku prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Decyzja zapadnie 4 stycznia. Oddając stery w zarządzie po niecałym roku urzędowania, szefowa GPW zapisze się w historii tej instytucji. Może być dumna z tego, że za jej kadencji wartość rynkowa spółki wzrosła o ponad ćwierć miliarda złotych.

Skarb Państwa zwołał na 4 stycznia nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. W jednym z punktów zebrania są zapisane zmiany w składzie zarządu GPW. Zgodnie ze statutem giełdy, jedyną osobą ze ścisłego kierownictwa spółki, która może zostać odwołana na walnym zgromadzeniu, jest prezes - Małgorzata Zaleska.

Nowym szefem giełdy ma zostać Rafał Antczak, członek zarządu międzynarodowej firmy doradczej Deloitte Consulting, a w przeszłości m.in. główny ekonomista PZU - wynika z ustaleń "Pulsu Biznesu". Gorącym zwolennikiem takiej zmiany miał być wicepremier Mateusz Morawiecki. Taki głos z rządu, w odniesieniu do spółki, która w jednej trzeciej należy do Skarbu Państwa, może być decydujący.

Z wciąż urzędującą szefową giełdy rozmawialiśmy w WP money pod koniec roku. W wywiadzie nie zdementowała pogłosek o odejściu. Przyznała za to, że jeszcze nie zaczęła się pakować.

- Jestem daleka od zdenerwowania. Mogę nawet powiedzieć, że odczuwam wyjątkowy spokój. Moim zadaniem jest profesjonalne zarządzanie instytucją, która służy rozwojowi całej gospodarki. Zamierzam to nadal robić. Praca wre, kontynuujemy rozpoczęte projekty, a niektóre będziemy lada dzień finalizować - mówiła prezes Zaleska.

Szefowa GPW zrobiła też już małe podsumowanie swoich rządów. - Podczas mojej kadencji udało się zwiększyć wartość GPW o ponad ćwierć miliarda złotych. Kurs akcji wzrósł z 34 do 40 zł. Stopa zwrotu na poziomie ponad 17 proc. w okresie niecałego roku to niezły wynik. Jesteśmy uważani za jedną z najlepiej zarządzanych giełd na świecie - podkreślała.

Treść całej rozmowy Łukasza Pałki z prezes Małgorzatą Zaleską można znaleźć TUTAJ.

Cena akcji spółki GPW w ostatnich 12 miesiącach

Jeśli nie stanie się nic nadzwyczajnego i dojdzie do zmiany w fotelu prezesa, będzie to najkrótsza kadencja w historii GPW. Nie trwała nawet roku. Akcjonariusze wyboru Zaleskiej dokonali 12 stycznia 2016. Miesiąc później zgodę na przejęcie przez nią zarządzania spółką wydała Komisja Nadzoru Finansowego.

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2017

kilkMisiewiczowa zastapia kolejnym misiewiczem. Rzeczywiscie dluuuuugo miala tylek na tym stolku-taka byla "dobra"...

03-01-2017

Zawodowiec.[QUOTE] Podczas mojej kadencji udało się zwiększyć wartość GPW o ponad ćwierć miliarda złotych. Kurs akcji wzrósł z 34 do 40 zł. Stopa zwrotu na … Czytaj całość

03-01-2017

kwbMIsiewicz by sobie poradził

Rozwiń komentarze (3)