Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OT Logistics zostanie zaproszone do negocjacji ws. nabycia AD Montecargo

0
Podziel się
OT Logistics zostanie zaproszone do negocjacji ws. nabycia AD Montecargo
bEqjeRQl

OT Logistics otrzymało potwierdzenie, iż złożona oferta nabycia 51% akcji AD Montecargo, przewoźnika kolejowego w Czarnogórze, jest formalnie poprawna, podała spółka.

"W związku z powyższym zgodnie z otrzymanym pismem spółka zostanie zaproszona do negocjacji ze Skarbem Państwa w Czarnogórze mających na celu uzgodnienie warunków nabycia akcji ww. spółki" - czytamy w komunikacie.

W połowie stycznia OT Logistics podało, że zaoferowało w ramach przetargu 2,5 mln euro za nabycie ok. 1,7 mln akcji, stanowiących 51% udziałów w spółce AD Montecargo, z możliwością subskrybowania nowych akcji w drodze podwyższenia kapitału, a także prawo do nabycia dodatkowego pakietu akcji posiadanych przez państwo Czarnogóry i instytucje państwowe.

bEqjeRQn

Spółka podawała wtedy, że ekspansja na Bałkanach jest ważnym ogniwem w rozwoju jej działalności, a Montecargo działa na perspektywicznym rynku kolejowym. Transakcja wpisuje się w realizację strategii OT Logistics i może zwiększyć możliwości obsługi ładunków w korytarzu transportowym łączącym porty na Bałtyku i Adriatyku.

Przypomniano wtedy, że równolegle OT Logistics prowadzi negocjacje z władzami Czarnogóry w sprawie nabycia pakietu 30% udziałów w spółce Luka Bar AD BAR. To operator portu morskiego w Barze, który stwarza szerokie możliwości wykorzystania transportu intermodalnego na Bałkanach i umożliwia dogodny transport drogą morską m.in. produktów rolnych do Afryki i na Bliski Wschód.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2015 r. miała 752 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bEqjeRQO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)