Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PEManagers nie wyklucza pierwszej oferty publicznej obligacji jeszcze w tym roku

0
Podziel się:
PEManagers nie wyklucza pierwszej oferty publicznej obligacji jeszcze w tym roku

Warszawa, 04.11.2016 (ISBnews) - Grupa Private Equity Managers (PEManagers) ocenia, że w zależności od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w sprawie zatwierdzenia prospektu funduszu MCI.EuroVentures mogłaby przeprowadzić pierwszą ofertę obligacji na kilkadziesiąt milionów złotych jeszcze tym roku, poinformował prezes PEManagers Cezary Smorszczewski.

"Cały program ma wartość do 200 mln zł. Pierwsza emisja na kilkadziesiąt milionów może być nawet jeszcze w tym roku, w zależności od decyzji KNF. Będą to standardowe obligacje o zmiennym oprocentowaniu" - powiedział Smorszczewski podczas konferencji prasowej.

Prospekt został już złożony w KNF. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na nowe projekty inwestycyjne.

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)