Notowania

technologie
14.08.2018 08:36

PIT ASI celuje w debiut na NewConnect na przełomie III/ IV kwartału

Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna (PIT ASI) celuje w debiut na NewConnect na przełomie III/ IV kwartału, w zależności od sytuacji na rynku kapitałowym, poinformował ISBnews wiceprezes Dariusz Bugajski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Obecnie jesteśmy w trakcie rejestracji akcji oraz przygotowania stosownych dokumentów do wprowadzeniem ich na rynek NewConnect. Według złożonych inwestorom deklaracji, wprowadzenie na rynek NewConnect planowane jest na III/IV kwartał 2018r. Ostateczny termin będzie jednak uzależniony od sytuacji na rynku kapitałowym" - powiedział ISBnews Bugajski.

Pierwsza oferta publiczna PIT ASI przeprowadzona na przełomie czerwca i lipca obejmowała 2 mln akcji serii C, sprzedawanych po cenie emisyjnej 1,00 zł. Inwestorzy złożyli zapisy na łączną liczbę 110 tys. akcji. Przydział nastąpił w dniu 10 lipca.

Aktualnie portfel PIT ASI obejmuje trzy spółki: ACR Systems - producenta najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie gimbali, F1 Pharma - spółkę farmaceutyczną ukierunkowaną na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej i usługowej, Falectra - spółkę projektową opracowującą bezemisyjny motocykl miejski.

PIT ASI to jedna z pierwszych trzech spółek w Polsce wpisanych do rejestru wewnętrznie zarządzających ASI - spółki będące pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), które mogą inwestować w startupy i firmy poszukujące finansowania. Kapitał zakładowy spółki wynosi obecnie 3 220 000 akcji. Trzech największych akcjonariuszy posiada po 29,2% akcji. 

 

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz