Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKO BP Finat utworzy Centrum Otwartych Usług IT

0
Podziel się:

PKO BP Finat, spółka zależna PKO Banku Polskiego, utworzy nową jednostkę - Centrum Otwartych Usług IT, podał PKO BP. Zespół będzie pracował nad innowacyjnymi projektami na rzecz największego banku w Polsce.

PKO BP Finat utworzy Centrum Otwartych Usług IT

"Grupa PKO Banku Polskiego od lat realizuje innowacyjne projekty w obszarze bankowości mobilnej, internetowej czy ostatnio otwartej bankowości. Nasze ambicje związane z transformacją cyfrową są coraz większe, w związku z tym zapraszamy do współpracy ludzi, którzy chcą być częścią technologicznej rewolucji w sektorze finansowym. Realizujemy bardzo ciekawe inicjatywy i tworzymy przyjazne warunki pracy, które będą wspierać rozwój specjalistów IT i zapewniać efektywną pracę projektową" - powiedział wiceprezes PKO Finat Jakub Kachlicki, cytowany w komunikacie.

Transformacja cyfrowa jest jednym z kluczowych celów strategicznych grupy PKO BP, co oznacza zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie nowych technologii. Aby wspomóc realizację celów w ramach PKO Finat tworzona jest nowa jednostka, do której rekrutowani są architekci, analitycy, programiści i administratorzy, którzy będą brać udział w realizacji nowych projektów dla największej grupy finansowej w Polsce, podano także.

"Obecnie w ramach Centrum Otwartych Usług IT PKO Finat prowadzi intensywną rekrutację. Poszukiwane są osoby na stanowiska m.in.: specjalistów devops oraz programistów specjalizujących się w rozwoju aplikacji w językach Python, C++, Java, JavaScript oraz na platformy mobilne iOS i Android" - czytamy dalej.

PKO BP Finat - spółka z grupy PKO BP, świadczy kompleksowe usługi firmom z sektora finansowego - m.in.: usługi agenta transferowego, księgowości funduszy i spółek. Specjalizuje się również w outsourcingu kompetencyjnym specjalistów IT, zespołów projektowych oraz procesów informatycznych - dysponuje bazą 10 tysięcy ekspertów.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)