Notowania

transport
19-09-2018 (16:23)

PKP PLK otrzymają 503 mln zł dofinansowania na remont linii Tarn. Góry-Zawiercie

Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) oraz PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK, beneficjent) podpisały umowę na unijne dofinansowanie projektu "Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie" kwotą 503 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020, podało CUPT.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Celem projektu jest przywrócenie ruchu pasażerskiego na odcinku Tarnowskie Góry - Zawiercie oraz ruchu towarowego na odcinku Tarnowskie Góry - Siewierz. Zrealizowanie inwestycji sprawi, że pociągi pasażerskie na linii nr 182 na odcinku od Tarnowskich Gór do Zawiercia pojadą z prędkością do 140 km/h, a pociągi towarowe z prędkością do 80 km/h. Całkowita wartość inwestycji wyniesie prawie 742 mln zł, z czego ponad 503 mln pochodzić będą ze wsparcia UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja przewiduje prace modernizacyjne (wraz z elektryfikacją) na linii kolejowej o długości 48,46 km. Odcinek znajduje się w województwie śląskim, na terenie powiatów tarnogórskiego, będzińskiego i zawierciańskiego. Linia przebiega przez obszar 8 gmin: Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, Ożarowice, Mierzęcice, Siewierz, Poręba, Łazy i Zawiercie, podano także.

Prace modernizacyjne mają się zakończyć w czerwcu 2022 r.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz