Notowania

technologie
26.09.2016 12:13

PlayWay idzie na giełdę. Jedna akcja w zapisach nie będzie kosztować więcej niż 55 zł

PlayWay opublikował dziś prospekt emisyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Cena maksymalna w ofercie publicznej PlayWay, obejmującej do 1,2 mln akcji nowych i sprzedawanych, została ustalona na 55 zł za akcję - podała spółka.

PlayWay opublikował dziś prospekt emisyjny. Oferta publiczna obejmuje nie więcej niż 1 200 000 akcji, w tym nie więcej niż 600 000 akcji nowej emisji, nie więcej niż 600 000 akcji sprzedawanych przez akcjonariuszy sprzedających.

27 września rozpoczną się zapisy wśród inwestorów indywidualnych. Z kolei 29 września rozpocznie się budowanie księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Przydział akcji oferowanych nastąpi 12 października, a debiut na GPW - około tydzień później.

PlayWay S.A. to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. W ostatnich 4 latach, PlayWay S.A. ponad 6-krotnie zwiększył liczbę zespołów, z którymi współpracuje przy tworzeniu gier budując jedną z największych w Polsce grup deweloperskich. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier, od małych zespołów 2-3 osobowych, po większe, liczące 10-25 osób. Większość to zespoły wewnętrzne lub spółki zależne PlayWay S.A.

Przychody grupy PlayWay w 2015 r. wzrosły o 75% do 13,4 mln zł, a EBITDA i zysk netto wzrosły ponad dwukrotnie do odpowiednio 7,4 mln zł i 5,9 mln zł. Do tej pory zysk wypracowywany przez spółkę w tym okresie był przeznaczany na kapitał zapasowy i na bieżące inwestycje.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz