Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
22.12.2016 09:22

Podział akcji OT Logistics w stosunku 1 do 8 nastąpi w piątek

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 22.12.2016 (ISBnews) - Podział akcji OT Logistics w stosunku 1 do 8 zostanie dokonany w najbliższy piątek, 23 grudnia, poinformowała spółka. Kurs odniesienia dla sesji w tym dniu zostanie skorygowany - będzie to kurs zamknięcia z 22 grudnia podzielony przez 8, podano także.

"Cena pojedynczej akcji OT Logistics jest względnie wysoka, wynosi obecnie około 220 zł, co może stanowić pewne utrudnienie dla części inwestorów indywidualnych. Podjęliśmy decyzję o podziale akcji głównie z uwagi na drobnych inwestorów, tak by ułatwić im obrót akcjami OT Logistics. Mniejsze kwoty transakcji mogą zachęcić takich inwestorów do zawarcia transakcji, co przełoży się na większą płynność. Ważne by pamiętać, że dla obecnych posiadaczy akcji spółki operacja podziału ma całkowicie neutralne, techniczne znaczenie" - powiedział prezes Zbigniew Nowik, cytowany w komunikacie.

Decyzja o podziale akcji w stosunku 1:8 została uchwalona przez akcjonariuszy OT Logistics podczas walnego zgromadzenia 30 czerwca br, przypomniano także.

"Zgodnie z uchwałą Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, dzień podziału został wyznaczony na 23 grudnia br." - czytamy w komunikacie.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2015 r. miała 752 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz