Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prospekt Tower Inv. wz. z przejściem na GPW z NC może trafić do KNF nawet dziś

0
Podziel się:
Prospekt Tower Inv. wz. z przejściem na GPW z NC może trafić do KNF nawet dziś

Warszawa, 19.06.2017 (ISBnews) - Prospekt Tower Investments w związku z przejściem na GPW z NewConnect (planowanym na IV kw br.) może nawet jeszcze dziś trafić do Komisji Nadzoru Finansowego, poinformował prezes Bartosz Kazimierczuk.

"Chcemy nawet dziś złożyć prospekt do KNF. Będzie to sygnał startowy procesu przejścia na GPW z NC. Środki z planowanej emisji chce wykorzystać na finansowanie kolejnych projektów w naszym segmencie deweloperskim" - powiedział Kazimierczuk podczas spotkania z dziennikarzami.

W IV kwartale br. Tower Investments planuje przeniesienie notowań akcji na rynek regulowany GPW i emisję do 300 tys. nowych akcji, pod warunkiem właściwej wyceny przedsiębiorstwa.

"Chcemy pozyskać co najmniej 30 mln zł. Możliwość pozyskania kapitału traktujemy jako opcję" - wskazał prezes.

Zaktualizowana strategia Tower przygotowana została pod kolejne do 10 lat ekspansji, co - w ocenie Kazimierczuka - jest zagwarantowane opierając się na porównywalnych średnich europejskich nasycenia np. dyskontami.

"Sześć produktów inwestycyjnych skończymy w tym roku. Dla nas to rekordowy poziom, ale na tle całego rynku to kropla w morzu. Chcemy więcej czyli zrealizować kolejne 50 projektów do 2022 r. Chcemy realizować to innowacyjnie, czyli musimy zacząć łączyć handel z innymi funkcjami - biurową i mieszkaniową. Mamy już kilka takich projektów w trakcie opracowań" - wskazał prezes.

Projekty z częścią mieszkaniową mają być realizowane wspólnie z fińskim deweloperem YIT. Strategia zakłada ponadto, że za pięć lat spółka chce mieć 10 takich obiektów tzw. Multitower. Jednocześnie plan strategiczny zakłada, że do 2022 Tower zrealizuje 20 projektów małych centrów pod marką Shopin.

Tower Investments liczy również, że w zależności od ustawy o REIT, w przyszłym roku rozpocznie prace nad własnym funduszem wynajmu nieruchomości.

"Mamy potencjał do budowy zdywersyfikowanego portfela małych obiektów z długimi umowami czynszowymi. Zobaczymy czy w ustawie bedą też grunty z umową dzierżawy działki. Byłoby to dla nas bardzo korzystne, gdyż tak działamy z np. sieciami restauracji. Nasz rynek jest odporny praktycznie na wszystko, a umowy zawieramy na min 10 lat. Uważam że jesteśmy w stanie zaoferować bardzo atrakcyjny REIT" - podsumował Kazimierczuk.

Tower Investments SA działa od 2005 roku, w lipcu ubiegłego roku dołączyła do grona spółek notowanych na NewConnect. Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu "pod klucz". Ponadto jest właścicielem marki SHOPIN.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)