Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd prasy

0
Podziel się:
Przegląd prasy
bEDlygqd

Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna:

bEDlygqf

--3 mln firm, z tego 200 z naszego kraju, jest zarejestrowanych w rajach podatkowych i państwach stosujących szkodliwą konkurencję, wynika z badania Bisnode Polska przeprowadzonego na zlecenie DGP

-- Uchwalona w czwartek wieczorem przez Senat - bez jakichkolwiek poprawek - ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oznacza czarne chmury nad branżą energii odnawialnej

-- Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów : W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej. Jednolitym podatkiem nie zabierzemy Polakom żadnych ulg i preferencji

-- W końcu kwietnia wartość długoterminowych papierów dłużnych wyemitowanych przez przedsiębiorstwa wyniosła 64,6 mld zł, a wyemitowanych przez banki 53,1 mld zł. Od początku roku do kwietnia firmy wyemitowały obligacje długoterminowe, o zapadalności powyżej roku, za niemal 5,1 mld zł.

bEDlygql

Rzeczpospolita:

-- Pieniądze z programu 500+ spowodowały ożywienie handlu. W maju sprzedaż sprzętu AGD wzrosła aż o 11%. W tym samym miesiącu wzrosła też liczba klientów w centrach handlowych: było ich aż o 13% więcej niż w kwietniu.

Puls Biznesu:

-- Liberty Global, właściciel UPC, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia Multimediów. Zainteresowani nie chcieli komentować informacji. W wyniku połączenia operatorów kablówek powstałby gracz z połową rynku i ponad 2 mld zł przychodów.

bEDlygqm

-- Grupa DocPlanner (w Polsce znana jako ZnanyLekarz.pl) będzie się rozwijała w kilkunastu rynkach na świecie, od Meksyku przez Hiszpanię po Turcję. Lider w segmencie umawiania wizyt lekarskich przez internet, przejął jednego ze swoich rywali, hiszpański serwis Doctoralia.com, dotychczasowy nr 3 na świecie.

Parkiet:

-- Marie Brizard Wine & Spirits (dawniej Belvedere) stawia na specjalizację swoich zakładów. Zbuduje destylarnię w Łańcucie .

ISBnews

bEDlygqn

PCC Exol wyemituje 200 000 obligacji serii A1 o łącznej wartości nominalnej 20 mln zł w ramach I programu emisji obligacji, podała spółka. Prospekt emisyjny sporządzony w związku z programem zostanie opublikowany 13 czerwca.

Christoph Heins został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. finansów w mBanku, podała instytucja.

INA - chorwacka spółka zależna MOL - podpisała umowę na poszukiwanie węglowodorów i porozumienie o podziale produkcji dla bloku Drava-2 w Chorwacji, podał MOL.

Mikrokasa wyemitowała 3 070 obligacji seri U o wartości nominalnej 1 000 zł każda i cenie emisyjnej równej 984 zł za sztukę, podała spółka.

bEDlygqo

Victoria Dom zawarła z Łucz-Bud umowę na wybudowanie w ramach generalnego wykonawstwa Osiedla Verba przy ulicy Makowskiej w Warszawie, podała spółka.

Akcjonariusze Projprzem wybrali skład nowej rady nadzorczej. Spółka pracuje także nad planem rozwoju oraz kontynuuje proces wyboru nowego prezesa, podała spółka.

Abadon Real Estate (d. Variant), który należy w 100% do Murapolu, zakończył dotychczasową działalność operacyjną w branży chemicznej oraz części samochodowych i rozpoczął działania przygotowawcze w zakresie nabycia - w szczególności poprzez relokację z poziomu Murapol S.A. - udziałów i akcji podmiotów zależnych Murapolu: Cross-Bud, Murapol Architects Drive, Partner i sekcji biznesowych skupionych bezpośrednio w Murapol S.A., które skorelowane są z nowym zakresem aktywności emitenta, podał Abadon. W kolejnych etapach rozwoju Abadon Real Estate skoncentruje się m.in. na rozbudowie sieci sprzedażowej i bazy operacyjnej we wszystkich miastach zamieszkałych przez więcej niż 250 tys. osób oraz w wybranych miastach zamieszkałych przez ponad 100 tys. osób.

Rada nadzorcza Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) powołała Marcina Marcinkiewicza na stanowisko członka zarządu ds. inwestycji z dniem 14 czerwca 2016 r., podała spółka.

Budimex podpisał umowę z Lidlem na budowę Centrum Dystrybucyjnego Będzin za 118,91 mln zł netto, podała spółka.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny PCC Exol sporządzony w związku z ubieganiem się o dopuszczenie do obrotu obligacji emitowanych w ramach I programu emisji obligacji, podała Komisja.

Skarb Państwa wnioskuje o umieszczenie w porządku obrad walnego zgromadzenia PZU, zwołanego na 30 czerwca, punktu dotyczącego zmian w radzie nadzorczej, podała spółka.

Alior Bank przydzielił wszystkie oferowane 56,66 mln akcji serii I w ramach emisji z prawem poboru, podała instytucja.

Rada nadzorcza MLP Group powołała na stanowisko prezesa zarządu Radosława T. Krochty, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa oraz dyrektora generalnego, podała spółka. Krochta zastąpił Michaela Shapiro, któremu RN powierzyła funkcję wiceprezesa MLP Group.

Solar Company osiągnęło skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży w wysokości 12,1 mln zł w maju br, podała spółka. Wcześniej Solar Company informowało, że skonsolidowane przychody za maj 2015 r. wyniosły 9,8 mln zł.

PKN Orlen i PKO Bank Polski podpisały list intencyjny w sprawie uruchomienia w I połowie 2017 r. oferty innowacyjnych produktów bankowych dla klientów stacji paliw, podał PKN Orlen.

GTC otworzyło budynek B należący do kompleksu biurowego University Business Park w Łodzi, podała spółka.

OPTeam zrealizuje wdrożenie kompleksowego systemu Comarch ERP ALTUM w Grupie Cosmedica, podała spółka.

Grupa Verbicom kontynuuje rozwój działalności integratorskiej i pozyskuje kolejnych klientów. W ostatnich dniach spółka otrzymała informację o tym, że jej oferta została uznana za najkorzystniejszą przez Enea Operator oraz pozyskała zamówienie od MAN Bus, podała spółka.

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy ustanowił kuratora obligatariuszy Kerdos Group w osobie Karola Tatary, podała spółka.

CD Projekt zgłosił znak towarowy Gwent The Witcher Card Game do rejestracji w Urzędzie Własności Intelektualnej Unii Europejskiej, poinformował serwis Nerdleaks.

J.W. Construction Holding rozpocznie w dniach 11-12 czerwca przedsprzedaż 104 mieszkań w ramach drugiego etapu osiedla Zielona Dolina II w Warszawie, podała spółka.

Giełda w Luksemburgu zawiesiła obrót akcjami Orco Property Group w związku z ogłoszeniem przez Nukasso - spółkę w 100% zależną od CPI Property Group - zamiaru rozpoczęcia przymusowej oferty przejęcia wszystkich wyemitowanych akcji zwykłych Orco Property Group, podało Orco. Nukasso planuje przedstawić szczegółowe warunki wezwania w ciągu 10 dni, licząc od 8 czerwca.

Sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne grupy kapitałowej Inter Cars zwiększyła się o 27,3% r/r do 483,7 mln zł w maju 2016 r., podała spółka.

Akcjonariusze Netii zdecydowali o przeznaczenie kwoty 139,29 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,40 zł na akcję, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

bEDlygqG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)