Notowania

technologie
22-05-2018 (08:17)

Qumak złożył do UOKiK wniosek o zgodę na połączenie z Euvic

Qumak złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na połączenie z Euvic, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W ocenie zarządów Euvic i Qumak, nie ma powodów, aby nie otrzymać zgody Urzędu. Konsolidacja na tak rozdrobnionym rynku, jak polski rynek IT, to raczej nieunikniona konieczność. Jesteśmy przekonani, że połączenie sił z Grupą Euvic pozwoli stworzyć duży, silny fundamentalnie podmiot o potencjale generowania regularnych zysków. Po połączeniu będziemy mogli zaoferować najwyższej jakości kompetencje ponad 2,5 tys. specjalistów z różnych dziedzin IT, w tym szczególnie w takich obszarach jak wdrożenia informatyczne oraz zarządzanie bezpieczeństwem i ciągłością działania" - powiedział prezes Sławomir Połukord, cytowany w komunikacie.

Zbliżająca się transakcja połączenia będzie polegać na objęciu większościowego pakietu akcji nowej emisji Qumak przez wspólników Euvic w zamian za 100% udziałów w Euvic. W ramach podwyższenia kapitału, oprócz emisji aportowej, dojdzie do emisji gotówkowej, aby zapewnić zaspokojenie bieżących potrzeb finansowych grupy. Według sporządzonych szacunków wartość emisji aportowej wyniesie około 220 mln zł, gotówkowej zaś nie więcej niż 50 mln zł. Analizy wartości Euvic oraz Qumak na potrzeby transakcji dokonała renomowana firma doradcza Ernst & Young. Na jej podstawie można oszacować, że Euvic po zakończeniu fuzji będzie posiadał 65-75% akcji powstałego podmiotu, przypomniano w materiale.

"Wciąż podkreślamy ogromny potencjał kapitału ludzkiego, który stanowi istotną wartość połączonego holdingu. Chcemy zbudować biznes niskokosztowy, zapewniający stabilne marże i umożliwiający elastyczne zarządzanie. Działamy na perspektywicznym, dynamicznie rozwijającym się rynku. Dzięki doskonałym wynikom finansowym Euvic i potencjałowi kompetencyjnemu Qumaka, holding, który powstanie po połączeniu, będzie efektywną i - przede wszystkim - rentowną organizacją, będącą wiarygodnym partnerem dla największych firm na rynku" - dodał prezes Euvic Wojciech Wolny.

Grupa Technologiczna Euvic, w skład której wchodzi 11 powiązanych kapitałowo spółek, jest jedyną w tej części Europy federacją spółek informatycznych. Przychody spółek grupy przekroczyły 250 mln zł, a EBIDA sięgnęła 32 mln zł w 2016 r.  Grupa Euvic ma ponad 900 klientów na całym świecie,  świadczy im usługi w zakresie: outsourcingu IT (w tym infrastruktury), tworzenia, rozwoju i testów oprogramowania, e-commerce, wdrażania rozwiązań wiodących producentów (m.in. w zakresie business intelligence, cloud computing, ERP), integracji aplikacji oraz IT help desk.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

 

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz