Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

Raiffeisen dokonał odpisów na ponad 100 milionów złotych

Raiffeisen dokonał odpisów na ponad 100 milionów złotych

Fot. Raiffeisen Polbank, mat. prasowe

Raiffeisen Bank Polska odpisze ponad sto milionów złotych na utratę wartości firmy i marki "Polbank" - podała spółka w komunikacie.

Raiffeisen odpisał dokładnie 86 mln zł na utratę wartości marki "Polbank" i 32,966 mln na utratę wartości firmy.

"Odpisy na utratę wartości wyżej wymienionych aktywów wpłyną na obniżenie wyniku finansowego w sprawozdaniu finansowym Raiffeisen Bank Polska za 2016 r. i sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej Raiffeisen Bank Polska za 2016 r. o kwotę 102 626 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

"Wartość firmy i marki 'Polbank' powstały w wyniku transakcji nabycia akcji Polbank EFG przez bank w 2012 r., jako nadwyżka ceny nabycia ponad ówczesną wartość netto aktywów Polbank EFG. Wartość ta odzwierciedlała odnotowywane wówczas premie rynkowe. W ciągu ostatnich kilku lat na rynku polskim miały miejsce zmiany, które obniżyły wyceny banków" - głosi komunikat.

W konsekwencji doprowadziło to do decyzji zarządu banku o dokonaniu odpisu wartości firmy i marki "Polbank", zarówno na poziomie Banku, jak i Grupy Kapitałowej Raiffeisen Bank Polska, stwierdzono w informacji.

Raport roczny banku za 2016 r. i raport roczny Grupy Kapitałowej banku za 2016 r. zostaną opublikowane w dniu 15 marca 2017 r.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

raiffeisen bank polska, odpis, polbank
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
DANA
2017-03-01 21:03
KREDYTOBIORCE W CHF ZAŻĄDAJCIE OD BANKU WYLICZENIE RRSO ORAZ CKK TO ZOBACZYCIE
JAKIE WAM SIE ZWROTY NALEŻĄ
KOTEK
2017-03-01 20:59
Świadomie przejeli polbank by generowac koszty/straty/ a jednocześnie przez niewypłacalny polbank wczesniej udzielali pseudo chf skie kredyty ratując sie Polska złotówką wpuszczając w kanał obywateli i Panstwo Polskie -budżet Przeciez jasne jest i było od początku że polbank brali dla krecenia lodów a Polbank już w tedy był nie wypłacalny TYLKO KNF wPolsce i jej szefostwo poszło na układ i przymkneło oczy np. jakubiak i kluza i służby mają dowody na to POLBANK MNIE POSIADAŁ ANI JEDNEGO FRANKA BYŁ NA WIELKIM MINUSIE PRZEWARTOŚCIOWALI GO W OPERACIE Z PREMEDYTACJĄ ZAWYZAJAC AKTYWA ZA ZGODA I NA POLECENIE RAIFFAISENA
FRANIO
2017-02-26 07:35
,,ODPISY" PÓJDĄ NA ODSZKODOWANIA ZA OSZUSTWA,, NA FRANKA"......
Pokaż wszystkie komentarze (9)