Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus ma umowę z tureckim Tumosan. Akcje wystrzeliły

41
Podziel się

Ursus ma umowę z tureckim partnerem. Będą wspólnie produkować traktory. Wartość pięcioletniej umowy szacowana jest na 45 mln euro.

Ursus pozyskał tureckiego partnera do produkcji ciągników.
Ursus pozyskał tureckiego partnera do produkcji ciągników. (Ursus S.A.)
bEqRYWdh

Polska firma rozpoczęła współpracę z turecką spółką Tumosan Motor ve Traktör Sanayi. Podpisały generalną umowę współpracy w zakresie produkcji i dostawy ciągników oraz importu części.

Umowa została zawarta na okres 5 lat z możliwością jej przedłużenia o kolejny 5-letni okres. Ursus szacuje, iż średnioroczna wartość umowy wyniesie 9 mln euro. Ogólne zasady współpracy stron są standardowe dla tego typu umów.

bEqRYWdj

Tumosan jest przedsiębiorstwem z 40-letnią tradycją w prowadzeniu działalności przemysłowej i posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji ciągników rolniczych. Na przestrzeni lat firma współpracowała z wieloma uznanymi producentami branży motoryzacyjnej, a od 2012 roku notowana jest na Tureckiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Stambule.

Zobacz także: Ursus tłumaczy się z blisko 20 mln straty

Ursus podkreśla, że współpraca zapewni poszerzenie oferty produktowej o wysokiej jakości i konkurencyjne cenowo modele ciągników rolniczych.

bEqRYWdp

Na najnowsze wieści bardzo pozytywnie reagują inwestorzy. Akcje Ursusa na giełdzie w Warszawie zyskują na wartości około 20 proc. Cena pojedynczej akcji skoczyła z 1,26 do 1,52 zł, co oznacza, że wycena całej firmy wzrosła w kilka godzin o 17 mln zł.

Obserwuj bieżące notowania akcji Ursusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqRYWdK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(41)
Gąbka
rok temu
Czyli te oryginały pod nazwą Waryński ursus to Turek
Czytelnik
3 lata temu
Znowu będą ciągniki jak do Afryki .Dostarczą towar a za ciagniki zapłaci polski podatnik Ale zlecenie będą mieli super ostatecznie nie jest ważne kto płaci ważny jest sukces PIS i pseudo firmy
a jutro klapa
3 lata temu
hura hura hura
bEqRYWdL
Psik
3 lata temu
Co za bieda organizacyjna i finansowa 9 000 000 zł na rok, jako jedno z kół ratunkowych dla takiego kolosa -to chyba żart , idziemy na dno drogi Ursusie , ale czy w Warszawie i okolicy kiedykolwiek potrafiono pracować dobrze w przemyśle motoryzacyjnym?
PAMIĘTAM
3 lata temu
pamiętam,gdyby nie spólka ART B , to by ursusa nie było
...
Następna strona