Notowania

Ursus ma umowę z tureckim Tumosan. Akcje wystrzeliły

Ursus ma umowę z tureckim partnerem. Będą wspólnie produkować traktory. Wartość pięcioletniej umowy szacowana jest na 45 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ursus S.A.)
Ursus pozyskał tureckiego partnera do produkcji ciągników.

Polska firma rozpoczęła współpracę z turecką spółką Tumosan Motor ve Traktör Sanayi. Podpisały generalną umowę współpracy w zakresie produkcji i dostawy ciągników oraz importu części.

Umowa została zawarta na okres 5 lat z możliwością jej przedłużenia o kolejny 5-letni okres. Ursus szacuje, iż średnioroczna wartość umowy wyniesie 9 mln euro. Ogólne zasady współpracy stron są standardowe dla tego typu umów.

Tumosan jest przedsiębiorstwem z 40-letnią tradycją w prowadzeniu działalności przemysłowej i posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji ciągników rolniczych. Na przestrzeni lat firma współpracowała z wieloma uznanymi producentami branży motoryzacyjnej, a od 2012 roku notowana jest na Tureckiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Stambule.

Ursus tłumaczy się z blisko 20 mln straty

Ursus podkreśla, że współpraca zapewni poszerzenie oferty produktowej o wysokiej jakości i konkurencyjne cenowo modele ciągników rolniczych.

Na najnowsze wieści bardzo pozytywnie reagują inwestorzy. Akcje Ursusa na giełdzie w Warszawie zyskują na wartości około 20 proc. Cena pojedynczej akcji skoczyła z 1,26 do 1,52 zł, co oznacza, że wycena całej firmy wzrosła w kilka godzin o 17 mln zł.

Obserwuj bieżące notowania akcji Ursusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnictwo, ursus, turcja, ciągniki, umowa, akcje, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

OfcaZnaczy Ursus będzie sprzedawał tureckie ciągniki? No to sukces.

07-12-2018

RealistaDla Turków liczy się dostęp do rynku UE, póki jeszcze Polska jest w Unii...

07-12-2018

agaDziwne...Znowu byl przeciek????????????? Przeciez info dali dopiero dzis a akcje juz wczesniej poszly w gore. Tak wyglada gielda za pisu.

Rozwiń komentarze (40)