Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SAP rozwija Laboratorium Innowacji wspierające biznes m.in. polskich firm

0
Podziel się:

Warszawa, 08.10.2018 (ISBnews) - SAP rozwija Laboratorium Innowacji, w ramach którego wraz z klientami komercyjnymi, wspólnie opracowuje nowe rozwiązania technologiczne wspierające ich biznes - poinformował dyrektor wsparcia sprzedaży SAP Polska, Tomasz Niebylski. Z laboratorium skorzystały już spółki notowane na warszawskiej giełdzie.

SAP rozwija Laboratorium Innowacji wspierające biznes m.in. polskich firm

"SAP rozwija Laboratorium Innowacji, w ramach którego pracujemy z naszymi klientami nad prototypami innowacji, możliwych do wdrożenia w ich przedsiębiorstwach. Powstanie prototypu takiej idei, która może później być wprowadzana w życie za pomocą oprogramowania SAP, może zająć zaledwie kilka dni. W efekcie albo odpowiadamy na problem technologiczny klienta, albo pracujemy nad zbudowaniem jego przewagi rynkowej. Tak powstałe rozwiązania często rozwijane są w pełnoprawne wdrożenia u klientów,dopasowane do aktualnych potrzeb ich biznesu. Często są to pionierskie przedsięwzięcia. Ten model wspólnej innowacji przyjął się za granicą i jest coraz lepiej odbierany na polskim rynku" - powiedział Niebylski podczas prezentacji SAP Immersive Experience.

Jako przykład takiego modelu współpracy SAP i jego partnerów z klientami Niebylski podał międzynarodowy konkurs dla startupów InnovMatch. W jego ramach uczestnicy z Polski i zagranicy tworzyli za pomocą rozwiązania SAP Cloud Platform prototypy narzędzia do zarządzania przedsiębiorstwem, tzw. dashboardu, który mógłby być wykorzystany przez partnera konkursu - firmę Eurocash. Wybór zadania konkursowego był poprzedzony właśnie sesjami design thinking, przeprowadzonymi przez SAP z Eurocash.

"Chcemy walczyć z postrzeganiem rozwiązań IT jako żmudnych we wdrożeniu, trudnych i nie powiązanych z codziennymi doświadczeniami większości pracowników. Decyzje technologiczne podejmuje coraz szersze grono osób.Ważne jest więc, aby cyfryzacja była bardziej przystępna, zrozumiała i by można było jej doświadczyć w jak najbardziej pełny sposób. Cyfryzacja nie zamyka się bowiem w dziale IT. Dotyczy w równie dużym stopniu także m.in. działów marketingu, sprzedaży, finansów i księgowości, logistyki. Trzeba je wspierać w dążeniu do jak najlepszego wykorzystania cyfrowego potencjału" - stwierdził Niebylski.

Jako przykład podał zaprezentowaną w Polsce interaktywną salę SAP Immersive Experience, ulokowaną w mobilnej ciężarówce SAP Truck. Prezentacje pokazywane są na ekranie 360 stopni, obsługiwanym dotykowo. SAP przedstawia w niej rozwiązania dla ponad 26 branż (m.in. finansowej, energetycznej, handlowej).

"To jedna z naszych odpowiedzi na to, jak pracować z klientami i ułatwiać im wykorzystanie potencjału technologii. Obszerna sala prezentuje wirtualne miasto, w którym funkcjonują m.in. rozbudowana infrastruktura, domy, banki, sklepy, elektrownie czy fabryki. 'Podróżując' po metropolii, pokazujemy w praktyce m.in. rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy, blockchain, Big Data czy analityki predykcyjnej, mające wpływ na życie wirtualnego miasta. Liczba scenariuszy biznesowych, które można zwizualizować za pomocą narzędzia, jest niemal nieskończona" - wskazał.

"Klienci SAP, których zaprosiliśmy do wizyt na polskich przystankach SAP Intelligent Enterprise Truck w Poznaniu, Pabianicach i Warszawie odwiedzili m.in. wirtualne centrum handlowe, fabrykę wykorzystującą technologię interneturzeczy czy przyjrzeli się inteligentnej miejskiej sieci energetycznej. Jesteśmy bardzo zbudowani tym, jak polscy klienci przyjęli taki rodzaj prezentacji" - ocenił dyrektor ds.Wsparcia Sprzedaży SAP Polska.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)