Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Senetic chce odegrać znaczącą rolę na globalnym rynku dzięki usługom chmurowym

0
Podziel się:

Senetic stawia na usługi chmurowe, które w najbliższych latach zdominują rynek w Polsce i na ich bazie chce stworzyć organizację, która odegra znaczącą rolę na globalnym rynku IT, poinformował ISBnews prezes Marcin Białożyt. Firma - Partner Roku Microsoft 2017 w segmencie MŚP - nie zamierza jednak rezygnować z rozwijania biznesu hardwarowego.

Senetic chce odegrać znaczącą rolę na globalnym rynku dzięki usługom chmurowym

"W Senetic już dwa lata temu podjęliśmy strategiczną decyzję o inwestycji w usługi chmurowe. Nie było łatwo, ale udało nam się zbudować silne kompetencje techniczne i handlowe. Dzięki temu wykorzystaliśmy moment, w którym polski rynek był gotowy na chmurę. Obecnie utrzymujemy bardzo dużą dynamikę wzrostu" - powiedział Białożyt w rozmowie z ISBnews.

Zdaniem wiceprezesa Łukasza Bojara, rynek rozwiązań chmurowych w Polsce będzie się powiększać zgodnie ze światowymi trendami.

"Nie ma innej drogi. Pytanie brzmi, kiedy klienci zaczną dostrzegać zalety rozwiązań chmurowych i uwierzą, że nie niesie to za sobą większych niebezpieczeństw niż dotychczasowe, klasyczne rozwiązania. Rynek powoli, ale wciąż rośnie. Dynamika będzie się zapewne zwiększać zgodnie z efektem kuli śnieżnej, na co wskazują zarówno prognozy, obecne tempo rozwoju chmury, jak i zdrowy rozsądek" - dodał Bojar.

Jego zdaniem, masowo odchodzi się od tradycyjnych rozwiązań i za chwilę chmura będzie po prostu powszechna. "Przekona się do niej już nie tylko środowisko inżynierów, ale sam biznes i to ten czynnik może stać się powodem dalszych wzrostów" - uważa wiceprezes.

Spółki z dziedziny nowych technologii, szczególnie te działające na rynku cloud, cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów i funduszy.

"Nie zamykamy się na współpracę i jesteśmy otwarci na rozmowy, które ułatwią nam realizację naszych celów. Chcemy stworzyć organizację, która odegra znaczącą rolę na globalnym rynku IT i zostanie największym dostawcą rozwiązań chmurowych na świecie - podkreślił Białożyt. Zaznaczył jednocześnie, że "obecnie spółka polega na własnych środkach i oprócz usług chmurowych w dalszym ciągu rozwija dochodowy biznes hardwarowy".

"Stawiamy też na ekspansję geograficzną. W związku z tym nie wykluczamy połączenia sił lub akwizycji firm o dużym potencjale technologicznym, która pozwoliłaby nam jeszcze lepiej zaspokoić potrzeby naszych klientów" - dodał prezes.

Według niego, działania na rynku usług chmurowych znacząco różnią się pod kątem finansowania od sprzedaży standardowych produktów IT.

"W standardowym modelu dystrybucyjnym koszty pozyskania klienta bilansowane są zaraz po finalizacji transakcji. W przypadku usług abonamentowych bardzo często już na początku trzeba ponieść duży koszt pozyskania klienta, a zyski rozłożone są w dłuższym okresie, co jednak rekompensowane jest dużo większą lojalnością klienta oraz jego całkowitym LTV (lifetime value). Chmura wymaga inwestycji i cierpliwej realizacji założonej strategii. Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu zdobyliśmy spory udział udział w rynku chmurowym w Polsce" - powiedział Białożyt.

Senetic rozpoczął działalność w 2009 r., notując 7 mln zł przychodów. Obecnie osiąga około 250 mln zł obrotu rocznie. Ma ponad 70 tys. produktów w ofercie, które sprzedaje do 94 krajów na całym świecie. Senetic posiada 24 spółki zagraniczne i intensywnie pracuje nad uruchomieniem kolejnych.

Marek Knitter

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)