Notowania

technologie
01.09.2017 12:16

Simple: Backlog to 20 mln zł, liczymy na dwucyfrowy wzrost wyników w 2017 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aktualny backlog Simple wynosi 20 mln zł, poinformowała spółka. Simple liczy na dwucyfrową dynamikę wyników finansowych za cały 2017 rok.

"Pozyskaliśmy liczne umowy w kluczowych segmentach działalności, ich realizacja powinna przyczynić się do zaraportowania dwucyfrowej dynamiki wyników finansowych za cały bieżący rok. W kolejnych okresach wsparciem dla wyników będzie z pewnością uruchamianie nowych programów operacyjnych" - powiedział prezes Rafał Wnorowski, cytowany w komunikacie.

Według niego, spółka ma silną pozycję czołowego dostawcy rozwiązań informatycznych dla branży medycznej oraz sektora edukacji.

"Kolejne przetargi i zadowoleni klienci potwierdzają wysoką jakość naszych usług oraz konkurencyjną ofertę. Nie zapominamy o rozwoju w innych branżach, czego dowodem jest m.in. wybranie naszej oferty jako najkorzystniejszej przez Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o." - dodał prezes.

Po podpisaniu w miesiącu lipcu kolejnych istotnych umów wdrożeniowych m.in. z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, SPZOZ w Węgrowie oraz SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą, a także nowych umów utrzymaniowych Grupa posiada portfel zamówień o wartości przekraczającej 20 mln zł, podała spółka.

"Za dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego dla Tramwajów Warszawskich Simple otrzyma 5,2 mln zł brutto. To na chwilę obecną największa jednostkowo umowa tego roku. Obecnie spółka uczestniczy w kilkunastu postępowaniach ofertowych, których wyniki powinny być znane w najbliższych miesiącach - w tym w przetargu opiewającym na ponad 6 mln zł" - czytamy dalej.

Grupa Simple zgodnie z przyjętą i realizowaną polityką zintensyfikowała działania w obrębie kluczowych segmentów, co odzwierciedla się w wzrostowych trendach wyników. Zdaniem zarządu, obecna sytuacja finansowa grupy, jej potencjał produkcyjny oraz podpisanie nowych, istotnych kontraktów gwarantują dalszy rozwój firmy i osiągniecie pozytywnych wyników finansowych w roku 2017, podano także.

"Nasza aktywność na rynku ma bezpośrednie przełożenie zarówno na rosnącą liczbę wygrywanych postępowań, jak i pokaźną pulę zakontraktowanych prac. Na dzień dzisiejszy mamy w perspektywie kilkadziesiąt nowych kontraktów, które są na bardzo zaawansowanym etapie ofertowania" - podsumował prezes.

Simple odnotowało 0,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półr. 2017 r. wobec 0,07 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 0,22 mln zł wobec 0,54 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 17,81 mln zł w I poł. 2017 r. wobec 17,32 mln zł rok wcześniej.

Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT dla rynku publicznego. Z oferty firmy skorzystało 25 tys. klientów.

(ISBnews)

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz