Notowania

transport
24.05.2016 15:04

Spółka logistyczna TIM ma docelowo uzyskiwać 50% przychodów z innych branż

Podziel się
Dodaj komentarz

3LP - spółka zależna TIM, do której wydzielono działalność logistyczną - ma docelowo uzyskiwać 50% przychodów z działalności w innych branżach niż elektrotechniczna, poinformował prezes TIM Krzysztof Folta.

"Docelowo 50% przychodów ma być z pozostałych branż" - powiedział Folta podczas konferencji prasowej.

Spółka 3LP została zawiązana pod koniec marca br. Przejmie ona umowę leasingową rozbudowywanego obecnie magazynu we Wrocławiu. Prowadzone przez nią centrum logistyczne może ruszyć w II kw. 2017 r., najprawdopodobniej w maju-czerwcu.

Obecnie prowadzone są rozmowy w sprawie pozyskania klientów, m.in. z branż części samochodowych, RTV AGD, oświetleniowej, odzieży i FMCG.

Poprzez spółkę 3LP będzie obecnie realizowana większość nakładów inwestycyjnych, w tym ok. 7,5 mln euro zostanie przeznaczone na nowy magazyn i 1 mln euro na regały, wskazał także prezes.

Oprócz tego TIM ponosi nadal nakłady na rozwój sklepu internetowego. "Wydajemy ok. 100 tys zł miesięcznie na rozwój sklepu i CRM" - powiedział Folta.

Spółka podtrzymuje zamiar utrzymania udziału e-commerce w przychodach na poziomie 70-80%, dodał także prezes.

Obecnie nie są prowadzone działania w kierunku akwizycji. TIM wstrzymuje się także z planami ekspansji zagranicznej. "Nigdy nie używam słów 'nigdy' i 'zawsze', na wszystko jest czas" - zaznaczył jednak Folta.

TIM S.A. jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 roku jest notowana na GPW.

Tagi: transport, logistyka, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz