Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż Poczty dla biznesu wzrosła o 20% r/r w usługach kurierskich w 2016 r.

0
Podziel się:
Sprzedaż Poczty dla biznesu wzrosła o 20% r/r w usługach kurierskich w 2016 r.

Sprzedaż usług Poczty Polskiej dla biznesu w ub. roku wzrosła o 20% w skali roku w kategorii usług kurierskich i o 17% w ujęciu całego biznesu paczkowego, podała Poczta.

"Aż o jedną piątą wzrosła sprzedaż usług kurierskich w Poczcie Polskiej w 2016 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Cały rynek paczkowy dla biznesu w Poczcie Polskiej wzrósł w tym czasie o 17%. Dynamicznie rozwijają się także usługi z opcją odbioru w punkcie. W porównaniu do 2015 roku ich sprzedaż usług wzrosła o dwie trzecie" - czytamy w komunikacie.

W ramach rozwoju oferty dla e-commerce Poczta Polska wprowadziła w ubiegłym roku nowe kategorie wagowe paczek.

"Zmiany stały się dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców z branży e-commerce. Nasze działania sprzedażowe spowodowały, że na koniec 2016 roku pozyskaliśmy o 4,5% klientów umownych więcej niż rok wcześniej" - zaznaczył dyrektor zarządzający pionem sprzedaży Poczty Polskiej Paweł Kopeć, cytowany w komunikacie.

Ponadto klienci biznesowi Poczty Polskiej w dalszym ciągu chętnie korzystają z usługi z opcją "pobranie". W zeszłym roku sprzedaż usług z takim rozwiązaniem wzrosła o 13% w porównaniu do 2015 roku.

"Oznacza to, że klienci w dalszym ciągu cenią sobie swobodę wyboru i bezpieczeństwo, pozostawiając do ostatniej chwili finalizację transakcji" - skomentował Kopeć.

W ubiegłym roku Poczta Polska dynamicznie rozwijała segment paczkowy poprzez nową ofertę i strategiczne alianse. Budując pozycję w przestrzeni międzynarodowej Poczta podpisała porozumienie o strategicznej współpracy w skali globalnej z chińskim gigantem kurierskim, STO Express, który wysyła ponad 14 mld przesyłek rocznie. Współpraca z Pocztą Polską dotyczy logistyki, magazynowania, konfekcjonowania i dostarczania przesyłek na terenie Europy i Azji.

Firma podpisała również strategiczne porozumienie z Ruch S.A, zwiększając docelowo sieć punktów odbioru do prawie 7 tys. Tym samym sieć click & colect Poczty Polskiej jest dziś największą tego typu w kraju. Dodatkowo, od listopada klienci sklepu prowadzonego przez Allegro - największą platformą handlu elektronicznego w Polsce - mogą korzystać z trzech rodzajów przesyłek obsługiwanych przez Pocztę: przesyłki e-commerce, Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48, przypomniano.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)