Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Standard Chartered oficjalnie rozpoczął działalność w Polsce

Standard Chartered oficjalnie rozpoczął działalność w Polsce

Standard Chartered uruchomił pierwsze i jedyne globalne centrum usług banku zlokalizowane poza Azją, podano w komunikacie. W Polsce będą rozwijane usługi z zakresu zapobiegania przestępczości finansowej, zarządzania zasobami ludzkimi, cyberbezpieczeństwa i operacji bankowych. Obecnie pracuje tu ponad 80 osób, a do końca 2018 roku bank planuje zwiększyć zatrudnienie do ok. 150 pracowników.

"Po ogłoszeniu zamiaru wejścia do Polski w czerwcu  i zatrudnieniu pierwszych pracowników w sierpniu, zespół najmłodszego członka rodziny Standard Chartered liczy już ponad 80 pracowników. Na koniec 2018 roku zatrudnienie w polskiej spółce ma osiągnąć poziom ok. 150 osób, a w planach na kolejne lata jest zwiększenie zatrudnienia w warszawskim biurze do 750 osób" - czytamy w komunikacie. 

"Rozwój naszego centrum bazuje na rekrutacji z bogatej lokalnej bazy talentów. Naszą największą grupę docelową stanowią obecnie kandydaci z 3- do 5-letnim doświadczeniem zawodowym, a najwięcej rekrutacji toczy się w obszarze zapobiegania przestępczości finansowej" - powiedziała dyrektor zarządzająca Standard Chartered Global Business Services Rowena Everson, cytowana w komunikacie.

Oprócz usług z zakresu zapobiegania przestępczości finansowej, to pierwsze i jedyne globalne centrum usług banku zlokalizowane poza Azją, ma w swojej ofercie usługi związane m.in. z zarządzaniem zasobami ludzkimi, cyberbezpieczeństwem czy operacjami bankowymi, które ma świadczyć na rzecz innych spółek z Grupy Standard Chartered. W strukturach polskiej spółki powstaje m.in. jednostka odpowiedzialna za pozyskiwanie talentów, która w początkowej fazie rozwoju centrum koncentruje się na rekrutacji do warszawskiego biura, a z czasem zakres geograficzny jej działania zostanie poszerzony o rynki zagraniczne (Unia Europejska, Stany Zjednoczone, Bliski Wschód i Afryka). Zespół ten będzie liczył 50 osób i będzie jedną z pierwszych tego typu jednostek w sektorze centrów usług w Polsce działających na tak dużą skalę, wymieniono także.

Rosnące grono pracowników Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o. zajmuje obecnie tymczasowe biuro zlokalizowane przy ul. Towarowej 25a, w dynamicznie rozwijającej się i doskonale skomunikowanej z innymi częściami miasta dzielnicy biznesowej na warszawskiej Woli. Docelową siedzibą spółki będzie budynek The Warsaw Hub, wznoszony przez Ghelamco w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego.

"Nasza propozycja dla obecnych i przyszłych pracowników to przede wszystkim możliwość budowania od podstaw firmy o przemyślanej strategii i rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku. Nie bez znaczenia są także dogodna lokalizacja i praca w nowoczesnej, komfortowej przestrzeni biurowej" - dodała Everson.

Standard Chartered jest jedną z największych międzynarodowych instytucji bankowych z ponad 150-letnią historią działalności na najbardziej dynamicznych rynkach świata. Działa na ponad 60 rynkach, zatrudniając przeszło 86 tys. pracowników pochodzących ze 125 krajów.

 

media, telekomunikacja, finanse, bankowość, technologie
ISB
Czytaj także
Polecane galerie