Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tauron ma umowę na dostawę energii dla Górn.-Zagłęb. Metropolii za 192,4 mln zł

1
Podziel się

Warszawa, 16.11.2018 (ISBnews) - Tauron wygrał przetarg na dostawę energii dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z ofertą o wartości 192,4 mln zł brutto i dostarczy ponad 468 GWh energii elektrycznej, podała spółka

Tauron ma umowę na dostawę energii dla Górn.-Zagłęb. Metropolii za 192,4 mln zł
bDSyQulN

"Najkorzystniejszą ofertę, o wartości 192,4 mln zł brutto, złożył Tauron. Spółka podkreśla, że w obecnej sytuacji, gdy rosnące ceny na giełdzie powodują wzrost kosztów energii elektrycznej, oferta Taurona jest korzystna dla zamawiającego. Świadczy o tym fakt, że druga oferta przetargowa była wyższa od tej, którą przedstawił Tauron, o ponad 15 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to grupa zakupowa złożona z 289 jednostek.

"Sukces osiągnięty przez Tauron w największym przetargu komunalnym na sprzedaż energii to efekt między innymi naszego sprawnego modelu biznesowego i proponowania naszym klientom optymalnej ceny energii elektrycznej w trudnym otoczeniu rynkowym" - powiedział prezes Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

bDSyQulP

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

bDSyQumq
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Czarny Koń 20...
2 lata temu
Teraz czas Na BIOTON !!!. Spółka ma super przyszłość. Widać że byczy kapitał zajmuje pozycje.