Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ultimate Games ma umowę z Forever Entertainment ws. utworzenia nowej spółki

0
Podziel się

Ultimate Games zawarł z Forever Entertainment umowę inwestycyjną w sprawie utworzenia spółki UF Games, podało Ultimate Games.

Ultimate Games ma umowę z Forever Entertainment ws. utworzenia nowej spółki
bEhTPpDp

"Przedmiotem działalności nowo tworzonego podmiotu będzie portowanie gier z portfolio emitenta na konsole: Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One oraz ich wydawnictwo. Emitent zakłada także portowanie gier z portfolio grupy kapitałowej PlayWay S.A. oraz podmiotów trzecich. Podstawową platformą docelową w nowej spółce będzie Nintendo Switch" - czytamy w komunikacie.

Kapitał zakładowy UF Games będzie wynosił 300 tys. zł i będzie dzielił się na 3 mln akcji o wartości po 0,1 zł każda. Akcje w kapitale zakładowym zostaną objęte w 50% przez Ultimate Games i w 50% przez Forever Entertainment, podano także.

Celem zarządu Ultimate Games było zakończenie negocjacji ws. nowej spółki najpóźniej do 30 lipca 2018 r., przy czym nie wykluczano, iż ich zakończenie nastąpi wcześniej.

bEhTPpDr

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

bEhTPpDS
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)