Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
18.05.2015 09:15

Ursus podwoił zysk. Walczy o rynek autobusów elektrycznych

Spółka pochwaliła się wynikami po pierwszym kwartale 2015 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ursus)
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa

Ursus miał 4,47 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 2,08 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 4,36 mln zł wobec 2,76 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,39 mln zł w pierwszym kwartale wobec 32,89 mln zł rok wcześniej.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

_ - _Od 2013 roku wprowadziliśmy do oferty 10 nowych produktów, w tym 8 modeli ciągników, rozwinęliśmy zaplecze produkcyjne i badawczo-rozwojowe. Ursus z powodzeniem odbudowuje markę i rozszerza działalność. W kwietniu br. otrzymaliśmy homologację na autobus elektryczny, co pozwoli na sprzedaż produktu do krajów Unii Europejskiej. Konsekwentnie wzmacniamy pozycję marki Ursus w tradycyjnych segmentach oraz zdobywamy nowe rynki zarówno w kraju, jak i za granicą - mówi Karol Zarajczyk, prezes Ursusa, cytowany w informacji spółki.

Tagi: transport, logistyka, wfm, urs, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz