Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hossa potrwa jeszcze trzy lata według Goldman Sachs. Wall Street odpowiedziało rekordami indeksów

Branża technologiczna z Apple na czele pomogła wspiąć się kluczowym indeksom akcji na Wall Street na nowe rekordowe poziomy. Dodatkowej motywacji do kupowania dały bardzo dobre prognozy od Goldman Sachs.

Podziel się
Dodaj komentarz
(M. Spencer Green)
Indeksy na Wall Street pobiły kolejne rekordy. Bank Goldman Sachs uważa, że przed USA jest czas dobrej koniunktury

Po dwutygodniowej przerwie od rekordów na Wall Street, giełda wraca do tej nowej świeckiej tradycji. Trzy najważniejsze indeksy zanotowały we wtorek najwyższe poziomy w historii, a S&P500 przebił w trakcie sesji poziom 2600 pkt.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial zyskał 0,69 proc., technologiczny Nasdaq Composite 1,06 proc., a S&P500 wzrósł o 0,65 proc. Jak widać po skali wzrostu poszczególnych indeksów, zasługę należy przypisywać głównie spółkom sektora nowych technologii.

Notowania akcji na Wall Street we wtorek

Wzrostom przewodziła największa pod względem kapitalizacji spółka świata, czyli Apple, zyskując 1,9 proc. Indeks S&P technology zyskał 1,2 proc.

Zobacz również: Tysiące osób przed sklepami. Premiera iPhone'a X

- Branża tech to coś, z czym ludzie czują się teraz komfortowo. Nie dziwne, że przyciąga pieniądze - powiedział agencji Reuters Bucky Hellwig, starszy wiceprezes BB&T Wealth Management w Birmingham w Alabamie.

Przy kończącym się sezonie wyników i przed Świętem Dziękczynienia w czwartek, wtorkowe obroty były jednak o jedną dziesiątą mniejsze niż średnio w ostatnim miesiącu.

Wzrostom sprzyjały prognozy banku Goldman Sachs, które dotyczą wzrostu zysków przedsiębiorstw, zarówno na 2018 (od 14 proc. rdr dla spółek z S&P500), jak i 2019 rok.

Według banku wzrost gospodarczy USA przyśpieszy do 2,5 proc. w przyszłym roku, a bezrobocie spadnie do 3,7 proc. Jednocześnie jednak bank oczekuje czterech podwyżek stóp procentowych.

Wzrosty na giełdzie mają mieć swoje źródło w obniżce podatków, która nastąpi według Goldman Sachs już w przyszłym roku. Hossa ma potrwać jeszcze trzy lata.

Tagi: wall street, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2017

fddtaa!! znaczy że goldman juz przekreca sie na krótkie pozycje!!

22-11-2017

Etermit[QUOTE] Hossa potrwa jeszcze trzy lata według Goldman Sachs. [/QUOTE] skoro żydzi tak twierdzą to już wiadomo, że trzeba przygotować się na rychły … Czytaj całość

22-11-2017

xyz[QUOTE] ciekawe czy synonim juz siedzi w norce ? [/QUOTE] Jak donosi prasa w-wska, rzekomo synonima widziano w Lasku Bielańskim jak szukając … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)