Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Hossa potrwa jeszcze trzy lata według Goldman Sachs. Wall Street odpowiedziało rekordami indeksów

Hossa potrwa jeszcze trzy lata według Goldman Sachs. Wall Street odpowiedziało rekordami indeksów

Indeksy na Wall Street pobiły kolejne rekordy. Bank Goldman Sachs uważa, że przed USA jest czas dobrej koniunktury Fot. M. Spencer Green
Indeksy na Wall Street pobiły kolejne rekordy. Bank Goldman Sachs uważa, że przed USA jest czas dobrej koniunktury

Branża technologiczna z Apple na czele pomogła wspiąć się kluczowym indeksom akcji na Wall Street na nowe rekordowe poziomy. Dodatkowej motywacji do kupowania dały bardzo dobre prognozy od Goldman Sachs.

Po dwutygodniowej przerwie od rekordów na Wall Street, giełda wraca do tej nowej świeckiej tradycji. Trzy najważniejsze indeksy zanotowały we wtorek najwyższe poziomy w historii, a S&P500 przebił w trakcie sesji poziom 2600 pkt.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial zyskał 0,69 proc., technologiczny Nasdaq Composite 1,06 proc., a S&P500 wzrósł o 0,65 proc. Jak widać po skali wzrostu poszczególnych indeksów, zasługę należy przypisywać głównie spółkom sektora nowych technologii.

Notowania akcji na Wall Street we wtorek

Wzrostom przewodziła największa pod względem kapitalizacji spółka świata, czyli Apple, zyskując 1,9 proc. Indeks S&P technology zyskał 1,2 proc.

Zobacz również: Tysiące osób przed sklepami. Premiera iPhone'a X


- Branża tech to coś, z czym ludzie czują się teraz komfortowo. Nie dziwne, że przyciąga pieniądze - powiedział agencji Reuters Bucky Hellwig, starszy wiceprezes BB&T Wealth Management w Birmingham w Alabamie.

Przy kończącym się sezonie wyników i przed Świętem Dziękczynienia w czwartek, wtorkowe obroty były jednak o jedną dziesiątą mniejsze niż średnio w ostatnim miesiącu.

Wzrostom sprzyjały prognozy banku Goldman Sachs, które dotyczą wzrostu zysków przedsiębiorstw, zarówno na 2018 (od 14 proc. rdr dla spółek z S&P500), jak i 2019 rok.

Według banku wzrost gospodarczy USA przyśpieszy do 2,5 proc. w przyszłym roku, a bezrobocie spadnie do 3,7 proc. Jednocześnie jednak bank oczekuje czterech podwyżek stóp procentowych.

Wzrosty na giełdzie mają mieć swoje źródło w obniżce podatków, która nastąpi według Goldman Sachs już w przyszłym roku. Hossa ma potrwać jeszcze trzy lata.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
hossa na koguty
2017-11-29 12:33
Właśnie znaleźliśmy się w gronie kilku krajów na świecie, które mogą eksportować drób do Chin.
Zostanie wznowiony eksport do Państwa Środka polskich kur, kurczaków i kogutów. Tym samym jesteśmy w elitarnym gronie kilku krajów na świecie, które mają takie zezwolenie.

Musimy wykorzystać tą możliwość/szansę, prawdopodobnie niepowtarzalną !

Cel:
należy zalać Państwo Środka polskim drobiem na maksa, tak żeby każdy Chińczyk o niczym innym nie myślał i nic innego nie jadł oprócz polskiego drobiu !!!
bitcoiniarz
2017-11-29 09:18
bitcoiniarz 2017-11-15 10:12
Bitcoin wraca na 7000 USD po paru dniach promocji po 5800.

A wy znowu nie kupiliście.

A to pech.
_________
ŹLE WAM RADZIŁEM?
bitcoiniarz
2017-11-29 04:29
Bitocoin 10 160 USD z wczesnego rana.

Dedykuję to pamięci synonima.

Miszcza.

Ha ha ha :)))
Pokaż wszystkie komentarze (38)