Notowania

giełda
04.12.2018 08:34

Entuzjazm na Wall Street po sygnałach końca wojny handlowej z Chinami. Indeksy w górę

Na nowojorską giełdę w ostatnim tygodniu schodzą głównie dobre informacje. Najpierw koniec podwyżek stóp procentowych zapowiedział Fed. W weekend pojawiły się pierwsze poważne sygnały porozumienia handlowego USA z Chinami. Indeksy prą ostro w górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Associated Press)
Naciskał i naciskał i w końcu swoje osiągnął. Chińczycy chca negocjować

Niby prezydenci Trump i Xi Jinping nic konkretnego nie ustalili na szczycie G20 w weekend, ale czy przy takich okazjach zawiera się konkretne umowy? W Argentynie Amerykanie zgodzili się opóźnić wprowadzenie nowych ceł o trzy miesiące. To oznacza, że najgorszy scenariusz, czyli totalna wojna handlowa, może się nie zmaterializować.

Donald Trump dodał, że Chińczycy zobowiązali się zakupić znaczne ilości produktów rolnych, energetycznych i przemysłowych z USA. Ponadto Pekin miał wyrazić zgodę na obniżkę cła na importowane z USA samochody. Producenci samochodów z Europy pewnie nie są tym zachwyceni.

Zobacz też: Porozumienie Polski i Ameryki ws. eksportu gazu

Indeks największych spółek na giełdzie nowojorskiej S&P500 w ubiegłym tygodniu zaliczył najwyższy wzrost od prawie siedmiu lat (+4,9 proc.) na fali optymizmu po deklaracjach Fed o możliwym zakończeniu podwyżek stóp procentowych. W poniedziałek dodał do tego jeszcze 1,1 proc. Zyskiwały te spółki, które wcześniej traciły na zaostrzeniu działań pomiędzy dwoma największymi gospodarkami globu. Boeing, Nike i Apple zyskały po ponad 3 proc. 4,9-procentowym wzrostem może się pochwalić Amazon.

Notowania na Wall Street w ostatnim tygodniu

Analitycy rynku wskazują, że to na razie tylko trzy miesiące na negocjacje. Ale oddech ulgi wyraźnie przeszedł przez rynek. Zyskiwały nie tylko spółki technologiczne, ale i koncerny naftowe. Sygnały porozumienia USA-Chiny dały nadzieję na globalny wzrost gospodarki, a co za tym idzie i konsumpcji paliw. Ropa Brent przekroczyła we wtorek poziom 62 dol. za baryłkę, zyskując 1,2 proc. W skali tygodnia zyskała już 3,6 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wojna handlowa usa-chiny, Donald Trump, wall street, xi jinping, wiadomości, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

Cisza przed burzą ???BIOTON !!!.. Coraz większe zainteresowanie poważnych inwestorów.

04-12-2018

mesGdzje mistsz?

04-12-2018

MagielKażdy dba o swoje interesy... Myślę, że teraz, razem z panią Merkel, Tusk powinien pomóc Europie i oddać na tacy resztą Polskich firm najlepiej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)