Notowania

technologie
05.12.2016 13:32

Xueming Xu został nowym dyrektorem zarządzającym Huawei Polska

Podziel się
Dodaj komentarz

Xueming Xu objął funkcję dyrektora zarządzającego Huawei Polska, zastąpi na tym stanowisku Junfeng Li, podał koncern.

"Do jego obowiązków należeć będzie zarządzanie i wyznaczanie strategii dla wszystkich trzech grup biznesowych firmy - Carrier, Enterprise oraz Consumer" - czytamy w komunikacie.

Nowy dyrektor zarządzający zapowiada, że będzie kontynuował strategię firmy, zakładającą rozwój standardów rozwiązań chmurowych oraz umacnianie pozycji lidera wśród dostawców rozwiązań sieciowych poprzez dalsze inwestycje w rozbudowę sieci szerokopasmowych. Celem Xueming jest również zwiększenie udziałów marki na rynku smartfonów, podano również.

Xueming Xu z Huawei jest związany od 2000 roku. Odegrał kluczową rolę w szybkim rozwoju firmy w szczególności na takich rynkach, jak: Rosja, Uzbekistan, Ukraina, Białoruś i Kazachstan.

Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie. Na rynku konsumenckim Huawei został niedawno uznany za kluczowego producenta smartfonów w Polsce, dzięki uzyskaniu 19,8% udziału w rynku z końcem I kwartału 2016 r. Huawei zaliczył 18-krotny wzrost w niecałe 3 lata.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz