Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zarząd PKP Cargo spiera się o płace ze związkowcami

0
Podziel się:

Spółka poinformowała, że FZZPPK zażądała realizacji szeregu postulatów, które dotyczą przede wszystkim kwestii płacowych.

Adam Purwin, prezes PKP Cargo
Adam Purwin, prezes PKP Cargo (PKP CARGO S.A.)

PKP Cargo weszła w spór zbiorowy z Federacją Związków Zawodowych Pracowników Polskich Kolei (FZZPPK), działającą w spółce - podało PKP Cargo.

Spółka poinformowała, że FZZPPK zażądała realizacji szeregu postulatów, które dotyczą przede wszystkim kwestii płacowych, tj. podwyższenia stawek dziennych na zakup posiłków profilaktycznych i regeneracyjno-wzmacniających, wprowadzenia dodatku alokacyjnego oraz ryczałtów delegacyjnych dla wybranych stanowisk pracy.

_ Wobec upływu w dniu 19 stycznia 2015 roku terminu na uwzględnienie żądań i przedstawienie sposobu ich realizacji, spółka weszła z FZZPPK w spór zbiorowy powstały z mocą obowiązującą od dnia 13 stycznia 2015 r. _ - dodano.

PKP Cargo podało również, że FZZPPK nie jest stroną sporu zbiorowego pomiędzy spółką a dziewięcioma organizacjami związkowymi działającymi w PKP Cargo, który zaistniał od dnia 30 października 2014 roku. Spór ten znajduje się obecnie na etapie mediacji.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)