Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZBP: Ponad 20% Polaków zamierza wydać na Sylwestra do 100 zł

3
Podziel się:

Blisko połowa (46%) Polaków spędzi Sylwestra u siebie w domu, a 24% u rodziny lub przyjaciół, wynika z badań przeprowadzonych przez Związek Banków Polskich (ZBP). Na ostatnią noc 2018 roku 22% Polaków nie przeznaczy więcej niż 100 zł. Z kolei 16% badanych wskazuje, że nie obchodzi Sylwestra i nie zamierza na niego wydać ani złotówki.

ZBP: Ponad 20% Polaków zamierza wydać na Sylwestra do 100 zł
bEKFUkrp

"Polacy planują spokojnie obchodzić tegorocznego Sylwestra. Aż 70% spędzi go u siebie w domu lub u znajomych czy rodziny. Około 8% z nas spędzi ostatnią noc 2018 roku na zorganizowanej imprezie w restauracji klubie lub hotelu, bądź też na zorganizowanym przez miasto wydarzeniu. Niespełna 15% Polaków nie wie jeszcze, gdzie będzie świętować tegorocznego Sylwestra. To, że początek karnawału obchodzimy raczej skromnie, potwierdza przeznaczony na ten cel budżet. Jak wynika z przeprowadzonych badań, na sylwestrową zabawę zamierzamy wydać niewiele lub wręcz nic. Około 22% badanych zamierza przeznaczyć mniej niż 100 zł, a niespełna 16% ankietowanych w ogóle nie obchodzi Sylwestra i nie zamierza na niego wydać ani złotówki. Jak jednak deklaruje 31% pytanych, przywitanie Nowego Roku będzie ich kosztowało od 101 do 300 zł (31%). Powyżej 500 zł wyda zaledwie 5% Polaków" - czytamy w komunikacie.

Polacy zapytani, czego najbardziej życzyliby sobie w nadchodzącym 2019 roku, najczęściej wskazują na zdrowie. Tego życzyłoby sobie aż 81% badanych. W dalszej kolejności chcielibyśmy unikać problemów finansowych - wskazuje na to co drugi badany. Bardziej aktywnego trybu życia chciałoby natomiast około 38% Polaków, a awansu i podwyżki nieco ponad 30%. Interesujący jest fakt, iż najrzadziej życzymy sobie mniejszej ilości pracy. Wskazuje to z jednej strony na pracowitość Polaków, ale z drugiej także na dalszą potrzebę pozyskiwania dodatkowych środków na spełnianie własnych potrzeb. W priorytetach Polaków nie leży natomiast założenie czy powiększanie rodziny. Według badania chciałoby tego jedynie 13% pytanych, wskazano również.

"Miniony rok pod względem finansowym dla większości Polaków nie był ani lepszy ani gorszy - z tym stwierdzeniem zgadza się 41% Polaków. Prawie co trzeci z nas kończący się 2018 rok uznaje jako trochę lepszy lub zdecydowanie lepszy niż ubiegły. Jesteśmy jednak zdecydowanie mniejszymi optymistami niż jeszcze 4 lata temu. W badaniu przeprowadzonym w 2014 roku na pytanie 'Jak ocenia Pan/i mijający rok?', jedynie 12% oceniło go jako gorszy. Dla porównania w tegorocznym badaniu aż 27% oceniło negatywnie mijający 2018 rok. Zmniejszyła się także grupa osób, która pozytywnie podsumuje ten rok. Obecnie zadowolonych jest z niego 32% badanych wobec 37% przed czterema laty" - czytamy dalej.

bEKFUkrr

Można założyć, że wysoki wzrost gospodarczy niekoniecznie musi mieć bezpośrednie przełożenie na finansową satysfakcję. Pozytywnym sygnałem natomiast jest fakt, iż wciąż dominują optymiści, co oznacza, że w większości Polacy polepszają swój poziom życia, podsumowano.

bEKFUkrS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
gosc
3 lata temu
Nie każdego stać by wydać 100 zł nie mówiąc o towarzystwie które ma sylwestra co dzień nie wiedząc ile kasy ma której kiejdzie tak są oblowieni i juz zabezpieczeni uchwala ile ukradna to nikt ich nie będzie scigal chulaj dusza piekla niema
Byki nie śpią...
3 lata temu
Obserwuj Bioton.
jojojo
3 lata temu
Ja ie wydam ani grosza na sylwestra bo i po co wyrzucać pieniądze w błoto - to nie te czasy
bEKFUkrT