Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związkowcy z JSW są już po rozmowach z radą nadzorczą

0
Podziel się:

- Przedstawiliśmy nasze postulaty. Mamy nadzieję, że zostaniemy potraktowani poważnie.

Związkowcy z JSW są już po rozmowach z radą nadzorczą
(Alexander Tarasov - Fotolia.com)

Związkowcy JSW przedstawili swoje postulaty radzie nadzorczej spółki i są _ dobrej myśli _ - poinformował dziennikarzy rzecznik Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych w JSW Piotr Szereda.

_ - Przedstawiliśmy nasze postulaty. Mamy nadzieję, że zostaniemy potraktowani poważnie. Jesteśmy dobrej myśli _ - powiedział Szereda po spotkaniu przedstawicieli związków zawodowych z radą nadzorczą.

Po południu rada nadzorcza węglowej spółki ma spotkać się z zarządem.

Od środy w firmie trwa bezterminowy strajk polegający na wstrzymaniu wydobycia. W drugim dniu strajku związkowcy wyruszyli do Warszawy na spotkanie z radą nadzorczą.

Protestujące związki sformułowały pięć postulatów. Domagają się m.in. rezygnacji z planów zwolnienia dziewięciu liderów związkowych za nielegalny – według JSW - styczniowy strajk w Budryku. Chcą odwołania zarządu, któremu zarzucają nieudolność, i powołania nowego.

Protestujący oczekują też wycofania decyzji o wypowiedzeniu trzech porozumień zbiorowych obowiązujących w spółce. Chodzi o porozumienia z lutego 2011 roku, dotyczące deputatu węglowego, z maja 2011 roku - zawartego przed debiutem giełdowym JSW - oraz 8 listopada 2012 roku, w sprawie wzrostu stawek płac. Zarząd JSW wypowiedział te dokumenty 21 stycznia.

Kolejny związkowy postulat to objęcie od 1 sierpnia pracowników kopalni Knurów-Szczygłowice takimi samymi zasadami, na jakich zatrudnieni są pracownicy pozostałych kopalń JSW. Ostatnie żądanie to likwidacja spółki JSW Szkolenie i Górnictwo oraz przyjęcia zatrudnionych tam bezpośrednio do JSW.

Zarząd JSW wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że strajk jest nielegalny. Władze spółki ogłosiły niedawno plan oszczędnościowy przekonując, że jest on konieczny, aby trwale poprawić kondycję firmy.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)