Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zysk netto Simple wyniósł 0,42 mln zł, EBIT 0,55 mln zł w I kw. 2018 r.

0
Podziel się:

Simple odnotowało 0,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 0,09 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk netto Simple wyniósł 0,42 mln zł, EBIT 0,55 mln zł w I kw. 2018 r.

"I kwartał 2018 Grupa Simple zakończyła z ponad czterokrotnie wyższym zyskiem netto za okres sprawozdawczy, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Tak wyraźna poprawa wyników finansowych jest dowodem trafności i skuteczności prowadzonych działań optymalizacyjnych w szczególności tych związanych z optymalizacją procesów wdrożeniowych oraz intensyfikacją działań handlowych. Efektywne zarządzanie realizowanymi projektami i efektywność procesów oraz utrzymujący się wzrost aktywności Grupy Simple na rynku przełożył się na stuprocentową realizację planów sprzedaży, przyjętych przez zarząd spółki na I kwartał tego roku" - czytamy w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 0,55 mln zł wobec 0,07 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,6 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 8,75 mln zł rok wcześniej.

"W I kwartale 2018 roku Grupa Simple osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 10,6 mln zł co stanowi wzrost o ponad 21% względem wyniku osiągniętego w I kwartale 2017 roku. Po uwzględnieniu kosztów własnych sprzedaży, zysk brutto na sprzedaży uległ poprawie o 15%. Zgodnie z planami zarządu z roku 2017, koszty ogólnego zarządu uległy zmniejszeniu o prawie 30%. Wraz ze wzrostem przychodów ze sprzedaży, wzrósł także koszt sprzedaży oraz koszt własny sprzedaży, jednak dzięki utrzymaniu stabilizacji kosztów oraz analizie i kontroli ich wysokości wypracowany został zysku netto na sprzedaży na poziomie 0,5 mln zł. Istotną zmianę w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego stanowi ponad 8-krotne zwiększenie zysku na działalności operacyjnej oraz wzrost zysku brutto z 0,06 mln zł do 0,5 mln zł. Dzięki terminowej realizacji wdrożeń projektów pozyskanych w drugim półroczu 2017 roku, I kwartał 2018 roku grupa zakończyła ponad 4-krotnie większym niż w I kwartale 2017 roku, zyskiem netto za okres sprawozdawczy.
Stabilna realizacja zakładanych planów jest dobrą prognozą wyników w kolejnych kwartałach" - czytamy także.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2018 r. wyniósł 1,03 mln zł wobec 0,46 mln zł zysku rok wcześniej.

Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT. W 2017 r. miało 47 mln zł skonsolidowanych przychodów.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)