Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Złoto blisko tegorocznego maksimum. Przez obawy o drugą falę pandemii

31
Podziel się

Wraz ze wzrostem obaw o druga falę epidemii koronawirusa ostro w górę idą notowania złota. Inwestorzy ponownie szukają bezpiecznych przystani.

Notowania złota blisko tegorocznego maksimum. Cenę windują obawy o drugą falę pandemii
Notowania złota blisko tegorocznego maksimum. Cenę windują obawy o drugą falę pandemii (Pixabay)
bDAqoZWt

Notowania złota zakończyły miniony tydzień mocnym wzrostowym akcentem. W poniedziałek cena kruszcu dalej rośnie i po południu wynosi już 1774 dolarów za uncję. Stąd jest już bardzo blisko do tegorocznego śródsesyjnego maksimum z 14 kwietnia, które wyniosło 1788,8 dolarów za uncję.

Notowania złota w 2020. Cena w dolarach za uncję.

Złoto w przeszłości było często odporne na załamania światowej koniunktury. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie tym kruszcem wzrasta w okresach niepewności, kiedy inwestorzy szukają bezpiecznych przystani.

bDAqoZWv

Ostatnim zwyżkom cen złota sprzyja ponowny wzrost niechęci do ryzyka wśród globalnych inwestorów. Jest on wywołany głównie rosnącymi obawami o drugą falę pandemii Covid-19 i związane z nią ponowne potencjalne problemy światowej gospodarki.

Zobacz także: Budżet Polski. "Ten obraz nic nie mówi, finanse nie są przejrzyste"
bDAqoZWB

- Zwiększona liczba zakażeń koronawirusem jest obserwowana nie tylko w Azji, ale także m.in. w Stanach Zjednoczonych. To pokazuje, że odradzanie się poszczególnych gospodarek po spustoszeniu związanym z pandemią może być powolne – zauważa Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ. Zwraca też uwagę, że jeśli nastroje na rynku szybko się nie poprawią, to notowania złota mają szansę na wybicie się na nowe tegoroczne maksima.

Podobnego zdania jest Rafał Sadoch z BM mBanku. - Ogromna skala utrzymującej się niepewności połączona z tak znaczą skalą luzowania tworzy korzystne środowisku dla dalszego wzrostu notowań surowca – napisał.

Notowania złota osiągnęły historyczne maksimum w 2011 roku, kiedy za uncję płacono 1,9 tys. dolarów. W tym roku cena kruszcu poszła w górę już o ponad 16 proc. Na początku roku kształtowała się znacznie poniżej 1,6 tys. dolarów za uncję.

bDAqoZWC

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDAqoZWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
JD
7 miesięcy temu
Tak się robi biznesy w dzisiejszych chorych czasach.
hansen
7 miesięcy temu
przypominam wszystkim że podane tu notowania nie dotyczą fizycznego złota, ale kontraktów terminowych na złoto, czyli instrumentu finansowego dla spekulantów. Kontrakty terminowe na złoto mają tyle wspólnego ze złotem co bony dolarowe z PRL z dolarami. Fizycznego złota nikt w tej cenie nie kupi...
Fiona
7 miesięcy temu
Gdy tylko nadarzy się okazja , zaraz rusza spekulacja . Tak robi się największe fortuny , a płotki zostają obgryzione do ości .
bDAqoZWX
łowca
7 miesięcy temu
pandemia obecna jest tylko w mediach i w głowach przestraszonych ludzi
Larysa
7 miesięcy temu
Ja to bym wolała mały domek z tarasem trochę ogródka i basen i wczasy załatwione w czasie pandemi
...
Następna strona