Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Złoto lepszą walutą niż euro". Znany inwestor prognozuje wzrost ceny kruszcu

Mark Mobius wyznał, że kocha złoto i powinno się znaleźć w portfelu każdego inwestora. Sugeruje, że jest lepszą walutą niż euro. Prognozuje, że niedługo będzie po 1500 dolarów za uncję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Mark Mobius przez lata zarządzał inwestycjami we Franklin Templeton Investments. (Fot: PAP/Leszek Szymański)

Złoto okazują się jedną z najlepszych inwestycji 2019 roku. Od stycznia wartość jednej uncji (około 31 gram) wzrosła o 10 proc. W czwartek kosztuje około 1410 dolarów, czyli blisko 5300 zł.

Po bardzo udanym dla posiadaczy złota czerwcu, gdy notowania złota poszybowały o blisko 100 dolarów, wszyscy zadają sobie pytanie, co dalej? Tym bardziej, że kurs się ustabilizował. Głos w dyskusji zabrał Mark Mobius. Słynny inwestor i były zarządzający we Franklin Templeton Investments uważa, że jest szansa na dalszy wzrost i przebicie 1500 dolarów.

Głazy pełne złota. Niezwykłe odkrycie w Australii

- Stopy procentowe mogą pójść w dół, zarówno w USA, jak i Europie. Jaki jest sens trzymania pieniędzy np. w euro, gdy oprocentowanie jest ujemne? Lepiej pieniądze włożyć w złoto. Jest znacznie lepszą walutą - uważa Mark Mobius, cytowany przez agencję Bloomberg.

Otwarcie przyznaje, że kocha złoto i jego zdaniem powinno być częścią każdego portfela poważnego inwestora. Sugeruje, że co najmniej 10 proc. środków należy lokować w złocie. Szczególnie teraz, gdy pozytywnie na wycenę wpływać będzie niepewność na rynkach finansowych w związku z geopolityką i spowolnienie gospodarcze.

To nie pierwszy tego typu głos. W ostatnim czasie, gdy złoto znowu zaczyna być modne, pozytywnie na jego temat wypowiadają się eksperci. Wśród nich jest miliarder Paul Tudor czy analitycy Citigroup. Według nich w perspektywie 12 miesięcy złoto może wskoczyć na jeszcze wyższy pułap - 1600 dolarów.

Ostatni raz na poziomie 1500-1600 dolarów złoto było na początku 2013 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: złoto, mark mobius, inwestowanie, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2019

doradcato znaczy ze cena złota spadnie

04-07-2019

piadazłoto już od 3 miesięcy w trendzie wzrostowym ( a więc pora na jelonków )

04-07-2019

mmnjlepsze inwestycje to nieruchomosci ,oczywiscie w okeslonej lokalizacji... zloto hmm napewno lepsze niz pieniadz pod materacem

Rozwiń komentarze (8)