Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
26.03.2020 12:19

ZMorph pozyskał 5 mln zł, planuje kolejną rundę finansowania w połowie roku

ZMorph - polski producent drukarek 3D - otrzymał kolejną rundę finansowania w wysokości 5 mln zł od Warsaw Equity Group i pozostałych akcjonariuszy, podała spółka. W połowie 2020 r. firma planuje kolejną rundę finansowania.

Podziel się
Dodaj komentarz

"ZMorph oferuje swoje urządzenia już w ponad 20 krajach. Oprócz druku 3D, flagowy produkt ZMorph VX umożliwia także frezowanie CNC i grawerowanie laserem. Na początku roku firma otrzymała kolejną rundę finansowania w wysokości 5 mln zł od Warsaw Equity Group i pozostałych akcjonariuszy spółki" - czytany w komunikacie.

Wrocławska spółka specjalizuje się w produkcji drukarek profesjonalnych. Wraz z przejęciem spółki 3D Printers i planowaną premierą kolejnego produktu firma ugruntowuje pozycję w segmencie przemysłowego druku 3D. Akwizycja istotnie wzmocniła możliwości badawczo-rozwojowe ZMorph, stwierdzono w komunikacie.

"W połowie 2020 r. firma planuje kolejną rundę finansowania, by pozyskać dodatkowe środki na dalszy dynamiczny rozwój, w tym uruchomienie produkcji nowych drukarek, będących obecnie w fazie rozwoju" - czytamy dalej.

Dzięki środkom z inwestycji i wsparciu na poziomie strategicznym firma mogła rozpocząć projekty nowych rozwiązań, które pojawią się na rynku w tym i przyszłym roku.

"Wsparcie Warsaw Equity Group umożliwia nam pracę nad ZMorph 3.0., dwugłowicową drukarką o dużej powierzchni roboczej. Produkt będzie skierowany do klientów profesjonalnych oraz do przemysłu. Premierę ZMorph 3.0. planujemy na listopad tego roku" - powiedział prezes ZMorph Maciej Nawrocki, cytowany w komunikacie.

Trendy rynkowe oraz wpisujące się w nie rozszerzenie portfolio produktowego, które skokowo powiększy rynek docelowy na produkty spółki, sprawiają, że ZMorph liczy na kilkukrotny wzrost skali działalności w kolejnych latach, podsumowano w informacji.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz