Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

05.05 Program Money.pl | Czy w Radomiu wylądują tanie linie lotnicze?

Lotnisko Warszawa-Radom to port lotniczy zbudowany dla czarterów i tanich linii. Ale nie ma tam ani Ryanaira, ani Wizz Aira. Dlaczego? Wyjaśniał w Money.pl w piątek, 5 maja, Michał Wichrowski, ekspert rynku lotniczego, współzałożyciel PMA Aviation i wykładowca WSIiZ w Rzeszowie. Naszego gościa zapytaliśmy też o to, jaki jest przepis na sukces lotniska. Na program zaprasza Marcin Walków.

5
Podziel się:
KOMENTARZE
(5)
Spoko loko
rok temu
Nie bardzo rozumiem nagonkę na to lotnisko. Lotnisko jest nowoczesne i lepsze niż nie jedno w Polsce. Każdy tylko wypisuje złe komentarze. Przypomnę ,że jeszcze nie tak dawno z całej Polski ludzie jechali na Okęcie i nie było problemu do dziś ludzie z Kielc czy innych lokalizacji jadą na Okęcie po 200czy 400km ,a i ludzie z Radomia lataj z Okęcia i jakoś tam docierają wszyscy wiec czym się różni droga z Radomia do Warszawy od drogi z Warszawy do Radomia ???? Dodam ,że samochodem koleś do Radomia z Warszawy jechał 1godzine 7minut, adziennikarz TVN 3godziny pociągami za 38zl . Wiec pytam ile ludzi kosztuje dojazd do Lublina 100km i ile czasu
Bbb
rok temu
Aaa
Czarny
rok temu
Aeroflot ma się pojawić na tym wysranowie
Euro-pejczyk
rok temu
Ale Lot nigdy nie zaoferuje biletu na parogodzinną trasę np do Londynu za kilkadziesiąt złotych, jak Ryanair. Naprawdę trzeba lotniska za prawie miliard złotych, by garstka pasażerów, których stać na bilet promocyjny do Paryża za kilkaset złotych w jedną stronę, czyli dziesięć razy drożej niż w Ryanair mogła polecieć? To lotnisko nigdy się nie zwróci. Pieniądze wyrzucone w błoto. Ale tak to bywa, jak terminal lotniska buduje rząd z pieniędzy podatników, a nie firma która ma doświadczenie w branży i buduje obiekt dostosowany do przewidywanej realnej liczby pasażerów i lokalizacji dogodnej dla tych pasażerów. Teraz w budżetówce będzie nowy rodzaj benefitu - bilet na lot z Radomia, by ratować w ten sposób frekwencję w samolotach.
Vss
rok temu
Nie muszą lądować bo Radom będzie obsługiwał lot zwiększy miejsca gdzie latają Polacy z terenu Radomia i okolic Radomia lata lotnisko jest duże i będzie obsługiwać dużo ludzi to nie to lotnisko co było.