Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Julia Grzesiek,SAS
|

10 najbardziej pożądanych umiejętności w 2023 r. Rekruterzy szukają ich w twoim CV

25
Podziel się:

Proces rekrutacji się zmienia. Pracodawcy poszukują obecnie u kandydatów innych umiejętności niż te, na które zwracano największą uwagę jeszcze parę lat temu. Serwis LinkedIn stworzył zestawienie 10 najważniejszych umiejętności, których obecnie szukają rekruterzy.

10 najbardziej pożądanych umiejętności w 2023 r. Rekruterzy szukają ich w twoim CV
Eksperci z LinkedIn opracowali listę umiejętności najbardziej poszukiwanych na rynku pracy w 2023 r. Warto je mieć w swoim CV (Getty Images, Hispanolistic)

Serwis LinkedIn opublikował raport, w którym zaprezentował listę umiejętności najbardziej poszukiwanych obecnie na rynku pracy. Ma on być odpowiedzią na czasy, kiedy poczucie niepewności staje się "nową normą" i pomóc poczuć się zawodowo pewnie bez względu na to, co się wydarzy.

Lista została opracowana na podstawie analizy ofert pracy zamieszczanych na LinkedIn między kwietniem a październikiem 2022 r. oraz na podstawie identyfikacji profili osób, które zostały zatrudnione lub z którymi, za pośrednictwem tego serwisu, skontaktował się rekruter.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 20.03 Program Money.pl | Quiet quitting i bare minimum Monday. Pokolenie Z stawia granice

Jak podkreślają eksperci z LinkedIn, są to umiejętności najbardziej potrzebne w dzisiejszej gospodarce.

10 najbardziej pożądanych umiejętności w 2023 r.

  1. Zarządzanie
  2. Komunikacja
  3. Obsługa klienta
  4. Zdolności przywódcze
  5. Sprzedaż
  6. Zarządzanie projektami
  7. Badania naukowe
  8. Umiejętności analityczne
  9. Marketing
  10. Praca w zespole

Na szczycie listy znajdują się umiejętności z zakresu zarządzania. Jak podkreśla raport, pracodawcy poszukują teraz menedżerów, którzy potrafią kierować zespołami niezależnie od tego, w jakim środowisku funkcjonują. Wiele firm pracuje hybrydowo, zespoły są rozproszone często nawet po różnych częściach globu.

Doszły do tego nowe wyzwania, które wiążą się z wchodzeniem na rynek pracy pokolenia Z. Co chwilę pojawiają się też nowe trendy na rynku pracy, takie jak "quiet quitting" czy "bare minimum Monday".

Co więcej, menedżerowie muszą mieć zdolność dostosowywania się do zmian, które mogą pojawić się w niezwykle trudnych gospodarczo czasach.

Mamy do czynienia z jednymi z najbardziej niepewnych warunków gospodarczych w historii - stwierdził w rozmowie z serwisem CNBC ekspert od kariery w LinkedIn, Andrew McCaskill, komentując raport. - Przedsiębiorstwa poszukują ludzi, którzy potrafią funkcjonować w takim środowisku.

Wysoko na liście znajdują się także komunikacja, przywództwo i praca zespołowa. Te umiejętności - jak zaznaczono w raporcie - "pomagają profesjonalistom odnieść sukces w hybrydowym środowisku pracy". Jak się okazuje, praca zdalna i hybrydowa sprawiają, że umiejętności komunikacyjne są "ważniejsze niż kiedykolwiek, a firmy potrzebują profesjonalistów, którzy potrafią dobrze to robić" - czytamy.

Wśród 10 najbardziej poszukiwanych w 2023 r. umiejętności znalazły się też takie, które pokazują, jak ważne jest docieranie do klientów i zatrzymywanie ich. Chodzi o sprzedaż, obsługę klienta czy zarządzanie projektami.

Nie ma potrzeby, by w CV umieścić każdą z tych umiejętności. Warto jednak przemyśleć, jakie kompetencje są wymagane na stanowiskach, które nas interesują.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
Słoniu
3 tyg. temu
:) Dobre.... W zasadzie można to sprowadzić do wspólnego mianownika: Pracodawcy poszukują osoby, która w ramach badań naukowych zajmuje się komunikacją, w procesie zarządzania i która wykorzystując umiejętności kierowania projaktami, generuje sprzedaż dowolnego produktu, z wykorzystaniem nowych technik marketingu opartego na umiejętnym zaanalizowaniu wyniku badań przeprowadzonych z wykorzystaniem nowych kanałów komunikacyjnych.... Zatem Pracodawcy poszukują kogoś, kto sprzeda cokolwiek, by zaspokoić sztucznie wykreowane potrzeby, mające swe źródło w odpowiedniej interpretacji badań naukowych, mylnie identyfikowanej jako analiza, w obszarze zdrowia, klimatu (zwłaszcza jego zmian) oraz innych medialnych wytworów współczesności... Straszne... Ilu takich ekspertów znajduje się w dużej populacji??? Taki jest kierunek zmian??? :) Oby nie ;)
Anna
2 miesiące temu
I w ten oto sposób przepada na rozmowach z rekruterami masę wartościowych pracowników tylko dlatego, ze podczas rozmowy lub w CV nie podadzą „magicznych haseł” które są wyświechtane i właściwie nic nie znaczą.
Seti
2 miesiące temu
Zarządzanie produkcją marmolady to nie to samo, co zarządzanie elektrociepłownią. Rekruterzy powinni wiedzieć, że czasem bardzo potrzebna jest wiedza branżowa.
łotttccoooo
2 miesiące temu
Być w pisie, robota ciebie znajdzie nie trzeba umiejętności...
sdf
2 miesiące temu
umiejetnosci sa adekwatne do wyplaty nikt rozsadny z umiejetnisciami nie bedzie tyra za pare groszy ,w sumie sie nie dziwie ze psychiatryk zapelniony,teraz do powaznych prac wymagane powinno byc zaswiadczenie od psychiatry czy przypadkiem z tego tytulu papierow zoltych nie ma
...
Następna strona