Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł sponsorowany Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

100 tys. zł dotacji na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa

5
Podziel się

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Od 30 listopada 2020 r. do 28 stycznia 2021 r. trwał będzie nabór wniosków o przyznanie tego rodzaju wsparcia.

100 tys. zł dotacji na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa
(materiały partnera)
bDBgwlgB

O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku wykazał przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Konieczne jest również posiadanie wpisu w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Wsparcie jest przyznawane na realizację inwestycji ulepszających już istniejące instalacje nawadniające, powiększających obszar nawadniania lub jednocześnie powiększających obszar nawadniania i ulepszających już istniejące instalacje. Dofinansowanie można otrzymać m.in. na: budowę studni i zbiorników; zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

Limit finansowy na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo wynosi 100 tys. zł, przy czym refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (60 proc. w przypadku młodego rolnika). Minimalny poziom kosztów inwestycji musi być wyższy niż 15 tys. zł.

bDBgwlgD

Wnioski przyjmują oddziały regionalne oraz biura powiatowe ARiMR. Można je składać osobiście, przez upoważnioną osobę lub wysłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. Wnioski można także złożyć w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem skrzynki ePUAP.

Więcej informacji: www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii – tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

bDBgwlhe
Artykuł sponsorowany Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
KOMENTARZE
(5)
ooo
2 miesiące temu
najpierw musisz wydać kasę sam , pokazać papiery i projekt , załozyć konto w banku i czekasz na info czy dostałeś dotację ( i czy oddadzą ci twoj kasę ) i jeszcze ci 2 wodomierz założą
jogi997
2 miesiące temu
'Ubieganie o 100 tys zlotych sie zaczelo' - po jakiemu to???
wasz
2 miesiące temu
no to jak znam polskich rolników ,bedzie problem z wodami gruntowymi, wypompują wszystko,a potem bedą płakać ,że w studniach brakuje wody
bDBgwlhf
Albert
2 miesiące temu
Wspaniały program ekologiczny. Polega na wypompowaniu i odparowaniu wód podziemnych
ginawa
2 miesiące temu
Będziemy płacić po 100 000 pln, aby pogłębiać kryzys wodny ?! Super :(