Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

2 mld złotych na media publiczne. Sondaż nie pozostawia wątpliwości, Polacy są przeciwni

Niemal 62 proc. Polaków nie chce, by Andrzej Duda podpisał ustawę przyznającą mediom publicznym 1,95 mld złotych. Tak wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Przed prezydentem Andrzejem Dudą ciężka decyzja. Sondaż pokazuje, że dofinansowanie mediów publicznych dzieli jego elektorat.

Czy prezydent powinien podpisać ustawę gwarantującą zastrzyk gotówki dla TVP i Polskiego Radia w wysokości 1,95 mld złotych? Negatywnie na te pytanie odpowiedziało prawie 62 proc. zapytanych.

47,2 proc. chciałoby, żeby Andrzej Duda zawetował ustawę, natomiast 14,7 proc. oczekuje, że głowa państwa skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Na podpis pod tym aktem prawnym liczy zaledwie co szósty z nas. Natomiast tylko 3,3 proc. zapytanych oczekuje podpisu wraz z jednoczesnym odesłaniem ustawy do TK w ramach tzw. kontroli następczej.

Zobacz też: Leszek Balcerowicz ostro o TVP. Mocne porównanie

O dodatkowych pieniądzach dla mediów publicznych zdania nie ma jedna piąta zapytanych.

2 mld zł to znacznie więcej niż TVP jest w stanie zarobić ze sprzedaży reklam i licencji oraz ze sponsoringu
Pieniądze dla TVP. Kolejne miliardy z budżetu państwa płyną do mediów publicznych

Złą wiadomością dla prezydenta jest także fakt, że zaledwie co trzeci jego zadeklarowany wyborca chce, by Andrzej Duda podpisał ustawę. Kolejne 6 proc. proponuje mu natomiast podpisanie przy jednoczesnym odesłaniu aktu do TK.

28 proc. popierających obecnego prezydenta stawia sprawę jasno - Andrzej Duda powinien odmówić podpisu. Natomiast zdania na ten temat nie ma 29 proc. jego wyborców.

Abonament radiowo-telewizyjny. Już mało kto płaci na media publiczne
90 mln zł mniej z abonamentu. Już mało kto płaci

Przed kilkunastoma dniami Sejm przyjął ustawę gwarantującą mediom publicznym 1,95 mld złotych, z czego większość ma trafić do zarządzanej przez Kurskiego Telewizji Polskiej. Mają one zrekompensować mediom publicznym mizerne wpływy z abonamentu.

Opozycja natomiast proponuje, żeby te pieniądze przeznaczyć na onkologię.

Prezydent Andrzej Duda ma 21 dni na podjęcie decyzji od momentu, kiedy ustawa trafi do Pałacu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2020

Posady i StanowiskaWykorzystywać państwową telewizję do własnych celów politycznych i kazać za to płacić obywatelom, to oznaka cwaniactwa i chamstwa.

24-02-2020

ZenekBa... jeśli ambicją TVP jest kręcenie takich filmów jak Zenek czy Smoleńsk ,gdzie nie ma szans na tym zarobić...to potrzeba wydoić przez rząd … Czytaj całość

24-02-2020

Hanka katoliczka PodkarpacieLAMACZ polskiej konstytucji Duda pod trybunal i do wiezienia

Rozwiń komentarze (283)