Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

5G już w Polsce. Są pierwsze oferty

Sieć 5G już dostępna w abonamentach u operatorów działających w Polsce. Dwa z czterech największych telekomów już pokazały oferty, pozostałe się do tego przymierzają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unsplash.com)
Internet 5G już dostępny w abonamentach w Polsce

Od wtorku dwóch operatorów sprzedaje abonamenty z mobilnym internetem w nowej technologii - czytamy w "Rzeczpospolitej". To P4, operator sieci Play, a także T-Mobile.

Dostęp do internetu 5G w Play mogą mieć klienci indywidualni i małe firmy. Dla tych pierwszych najtańszy abonament z 5G to koszt 55 zł miesięcznie (uwzględniając rabaty za e-fakturę i zgody marketingowe). Najdroższy to 85 zł (również uwzględniając rabaty). Dla porównania, 5G od T-Mobile można kupić w abonamencie od 35 zł.

Internet 5G zarówno od Play, jak i T-Mobile działa w paśmie 2,1 GHz. Obecnie nadajniki obsługujące tę technologię zainstalowane są na 500 działających masztach. To oznacza, że sygnał można złapać w kilku miastach. Trzeba też posiadać jeden z trzech dostępnych telefonów lub router.

Obejrzyj: Czapka chroniąca przed 5G? "Kawałek szmatki za 199 zł"

Sieć 5G ma być przede wszystkim dużo szybszy od starszego rozwiązania. Jednak operatorom trudno jest jednoznacznie wskazać tę przewagę i użyć jej do promocji. Mowa jednak o tym, że przy "sprzyjających warunkach" użytkownicy będą mogli cieszyć się prędkością pobierania rzędu kilkuset megabitów na sekundę.

Plus jeszcze nie pokazał oferty abonamentowej z 5G, ale udostępnił ją nieodpłatnie wszystkim abonentom, którzy mają odpowiednie urządzenia. Nowe informacje mają pojawić się w przyszłym tygodniu. Z kolei Orange zapowiada, że jego 5G ruszy w lipcu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sieć 5g, internet, operatorzy, play, t-mobile, plus, orange, abonament, sygnał 5g, telekom, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2020

obserwator.nareszcie szybki net...

10-06-2020

HukGrilla czas zacząć.

10-06-2020

NormaCzyli właściwie po co minister podwyższył stukrotnie dawkę promieniowania dla wszystkich? Bo nie widzę różnicy.

Rozwiń komentarze (11)